Region. Michał Kowalski w Biegu Zaślubin Polski z Morzem

Region. Michał Kowalski w Biegu Zaślubin Polski z Morzem

„Tegoroczny Bieg Zaślubin Polski z Morzem 2023 cieszył się świetną frekwencją” – mówi Michał Kowalski, dyrektor COS OPO Cetniewo, współorganizator biegu i jednocześnie uczestnik.

Na starcie pojawiło się prawie 500 uczestników biegu, który jak co roku rozpoczął się we Władysławowie przy pomniku gen. Józefa Hallera, a zakończył się po przebiegnięciu 12 km również przy pomniku Hallera w Pucku.

To symboliczne miejsce, w którym 10 lutego 1920 roku gen. Haller wraz ze swoją Błękitną Armią dokonał symbolicznych zaślubin Polski z morzem.

Reklamy

Centralny Ośrodek Sportu Cetniewo, wraz z gminą Władysławowo oraz miastem Puck, jest współorganizatorem tego wydarzenia. W tym roku sponsorem wydarzenia było PZU Zdrowie SA.

Zobacz również: M. Kowalski o rozbiórce starego i budowie nowego internatu sportowego w Cetniewie

-Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy brać udział w organizacji tego wydarzenia, które jest bardzo ważne i symboliczne, nie tylko dla mieszkańców Władysławowa czy Pucka, ale i całego Pomorza Gdańskiego. W zeszłym roku, jak i latach poprzednich bieg cieszył się wysoką frekwencją, w tym roku pobił rekord – dodaje Michał Kowalski, współorganizator wydarzenia, dyrektor COS OPO Cetniewo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*