Radosne święto w Parku Solidarności – Festyn Rodzina Razem 2018 [ZDJĘCIA]

Radosne święto w Parku Solidarności – Festyn Rodzina Razem 2018 [ZDJĘCIA]

Już po raz trzeci, poprzez Festyn „Rodzina Razem 2018”, świętowaliśmy w Kartuzach Międzynarodowy Dzień Rodziny. Niedzielne popołudnie pełne było konkursów, atrakcji, muzyki, a przede wszystkim rodzinnej atmosfery.

Festyn "Rodzina Razem" przyciągnął do Parku Solidarności całe rodziny fot. P. Chistowski / zKaszub.info
Festyn „Rodzina Razem” przyciągnął do Parku Solidarności całe rodziny fot. P. Chistowski / zKaszub.info

Festyn „Rodzina Razem 2018” za nami!

W Parku Solidarności w Kartuzach ponownie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy z Kartuskim Centrum Kultury przygotował dla całych rodzin moc atrakcji, a wśród nich konkursy, koncerty, loterię fantową i słodki poczęstunek. 

W przemarszu mieszkańców poprowadzili członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej Łapalice fot. P.Chistowski / zKaszub.info
W przemarszu, mieszkańców poprowadzili członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej Łapalice fot. P.Chistowski / zKaszub.info

Od przemarszu do festynu

Wydarzenie rozpoczęło się od przemarszu ulicami Kartuz. Mieszkańcy rozpoczęli swoją podróż na festyn z kartuskiego Rynku. Stamtąd poprowadzili ich członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej Łapalice. Na miejscu czekały już nic przygotowane na ten dzień atrakcje. 

Reklamy

Klub Wolontariatu „Warto”, działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kartuzach, przygotował „artystyczny namiot”, gdzie najmłodsi mogli dać się ponieść wyobraźni i malarskim zapędom. Tuż obok, dla łakomczuchów była okazja do spróbowania gofrów, waty cukrowej, czy lodów. 

Natomiast na scenie było muzycznie i konkursowo. Podczas trwania festynu rozlosowywano nagrody pośród wcześniej rozdanych uczestnikom losów. Przeszkodą był jedynie mini quiz. Aby wygrać nagrodę należało poprawnie odpowiedzieć na, często podchwytliwe, pytania dotyczące Kartuz. Nagrodą główną był bon o wartości 800 zł do sklepu „As”. Wygrała go rodzina z Tokar.

Nie zabrakło także konkursów dla całych rodzin. Tatusiowie mogli wykazać się umiejętnościami fryzjerskimi oraz kulinarnymi, a mamy pokazały jak należy wiązać krawat. Jak to podczas festynów bywa, nie brakowało koncertów. Mogliśmy wysłuchać m.in. zespołu „Czarodzieje z Kaszub”. 

Rodzina, jako bezcenna wartość

Festyn „Rodzina Razem 2018” powstał w ramach Międzynarodowego Dnia Rodziny. Ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 roku. Święto ma na celu pogłębienie świadomości społeczeństwa, rządów na temat znaczenia rodziny i jej problemów we współczesnym świecie.

Organizatorem festynu był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kartuzach, przy współudziale Kartuskiego Centrum Kultury i Burmistrza Kartuz. Imprezę poprowadzili: Grażyna Kwidzińska i Mariusz Florczyk. 

[Not a valid template]W programie „Na Dywaniku” o innym aspekcie rodzin – pieczy zastępczej, rozmawialiśmy z Dominiką Sową-Klejna z Powiatowego Centrum Pomocy Społecznej w Kartuzach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*