Uczniowie "Dwójki" rok szkolny 2017/2018 mają już za sobą fot. Elżbieta Lejk/zKaszub.info

Kartuska „Dwójka” uroczyście podsumowała rok szkolny 2017/2018!

Lato czuć już w powietrzu. Piękna pogoda coraz bardziej zniechęcała do przebywania w szkolnych murach. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach razem z tysiącami innych uczniów z całej Polski, zakończyli właśnie rok szkolny 2017/2018.

Uczniowie "Dwójki" rok szkolny 2017/2018 mają już za sobą fot. Elżbieta Lejk/zKaszub.info
Uczniowie „Dwójki” rok szkolny 2017/2018 mają już za sobą fot. Elżbieta Lejk/zKaszub.info

Pogoda w minionym miesiącu z pewnością nie sprzyjała uczniom w skupieniu się na nauce. Tegoroczna wiosna zaskoczyła słońcem i upałami. Na szczęście koniec czerwca tuż, tuż a wraz z nim nadeszło zakończenie roku szkolnego 2017/2018. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach uczniowie wraz z nauczycielami uroczyście dokonali jego podsumowania. Nie obyło się bez wyróżnień dla szczególnie utalentowanych i pilnych wychowanków.

Rok szkolny 2017/2018 to już historia

Uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego to zawsze okazja do wspomnień, ale też zauważenia i uhonorowania laureatów konkursów oraz wybitnych uczniów. W klasach 4-7 była aż 86 wychowanków wyróżniających się w nauce. Jak podkreślił Dyrektor placówki – Piotr Kloczkowski jest to imponujący wynik. Oprócz wręczenia świadectw z tzw. „paskiem”, uhonorowano również uczestników, laureatów oraz zwycięzców konkursów szkolnych i nie tylko. Wielu wychowanków szkoły bardzo aktywnie udziela się na zajęciach świetlicy oraz kółkach naukowych i sportowych. Od kilku lat szczególnie zauważalna jest edukacja szachowa, która w „Dwójce” rozwija się bardzo prężnie. W murach szkoły odbywają się liczne turnieje, ale także uczniowie biorą udział w prestiżowych rozgrywkach na terenie całego regionu. Odpowiedzialny za ten sport – Tomasz Ciesielski wraz z dyrektorem dokonał wręczenia pamiątkowych statuetek dla szczególnie zdolnych graczy. Prócz tego nauczyciele oraz wychowawcy dokonali rozstrzygnięcia konkursów oraz wręczenia nagród.

Reklamy

no images were found

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*