Fot.: pixabay.com/CC0 Public Domain

„Rowerowy Maj” także w gminie Żukowo

„Rowerowy Maj” w Gminie Żukowo po raz pierwszy! Kampania, zapoczątkowana przez gdański samorząd odbywa się już po raz czwarty i zyskuje zwolenników nie tylko na Pomorzu, ale w całej Polsce. Realizuje ją już 21 samorządów w tym 397 podstawówek i przedszkoli.

 

Fot.: pixabay.com/CC0 Public Domain

„Rowerowy Maj” wystartował w Gdańsku w 2014 r. Wtedy w kampanii udział wzięło ok. 2 tys. osób. W tym roku szauje się, że uczestniczyć w niej będzie ok 153 tys. osób.

Zobacz też:  Rowerem po gminie Żukowo: wyprawa do Rębiechowa [ZDJĘCIA]

 

W czwartej edycji „Rowerowego Maja” wezmą udział również: Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Gdynia, Rybnik, Tychy, Elbląg, Płock, Zamość, Tczew, Sopot, Skawina, Wadowice, Włodawa, Puck, Kalety, Nowy Dwór Gdański, Cedry Wielkie oraz Żukowo.

Reklamy

W Gminie Żukowo do akcji przystąpiło sześć podstawówek. Są to szkoły w Żukowie, Pępowie, Skrzeszewie, Chwaszczynie, Miszewie i Glinczu.

Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu przyznaje, że bez chwili zastanowienia włączyli się w akcję. Sopot bierze w niej udział już po raz drugi. – Rowerowy Maj to fantastyczny projekt, który zachęca do aktywności. Ja to widzę na przykładzie córek, które w maju muszą pojechać do przedszkola na hulajnogach czy rowerach. Dzisiejsza młodzież cierpi na deficyt aktywności fizycznej – powiedział.

 

Przymierzaliśmy się, by przystąpić do Rowerowego Maja już od jego drugiej edycji -mówi Sylwia Laskowska-Bobula, zastępca burmistrza gminy Żukowo. – Teraz realizujemy wspólnie z Gdańskiem inwestycję węzła integracyjnego i uznaliśmy, że jest to doskonała okazja do promocji – wyjaśnia Sylwia Laskowska-Bobula, zastępca burmistrza gminy Żukowo.

Zaproszenie do udziału w kampanii dostały wszystkie gminy z Obszaru Metropolitalnego oraz wszystkie miasta powyżej 100 tys. mieszkańców.

Cieszę się z tego towarzystwa, które mamy w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk Gdynia Sopot. Możemy się przyglądać i czerpać wzorce. Włączyliśmy się w kampanię Rowerowy Maj, bo idea jest fantastyczna, a efekty mogą być rewelacyjne – tłumaczy Hanna Pruchniewska, Burmistrz Pucka. Chcemy, aby nasze dzieci były zdrowe, zadowolone i uśmiechnięte, a jak dzieci się ruszają, to ruszają się też ich rodzice i dziadkowie. Kampania mobilizuje nas także do rozwijania infrastruktury rowerowej – dodaje wieburmistrzyni Żukowa.

Skomentuj: „Rowerowy Maj” także w gminie Żukowo

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*