Sierakowicki Dzień Rodziny

Sierakowicki Dzień Rodziny

26 maja Sierakowice świętowały Dzień Rodziny, który zorganizował Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy z KGW Jezioranki z Gowidlina. Tego dnia na scenie, królowała muzyka, taniec i śpiew.

Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się uczniowie wszystkich sekcji działających w GOK Sierakowice. Impreza rozpoczęła się od występu Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca Sierakowice – grupy juniorskiej, pod kierownictwem Natalii Bigus, Julii Błonk, oraz Sławomira Bronk.

Następnie wszystkich zgromadzonych powitali dyrektor GOK Sierakowice Judyta Kroskowska oraz wójt gminy Sierakowice Mirosław Kuczkowski. Kolejno zaprezentowali się Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Sierakowice pod batutą Marcina Malesy, Klub Sygnalistów Myśliwskich na czele z instruktorem Karolem Kroskowskim, Młodzi Zdolni Kreatywni z kierownikiem Adrianem Klawikowskim, Zespół Pieśni i Tańca Sierakowice z Ireną Warmowską i Witoldem Trederem na czele.

Reklamy

Występy grupowe przeplatały się z występami sekcji indywidualnych, na smyczkach zagrali uczniowie Piotra Swata, na pianinie zaprezentowali się podopieczni Wojciecha Złocha i Witolda Baski, a sekcję dętą reprezentowali uczniowie Ewy Studzińskiej. Ponadto w czasie przerw pomiędzy występami, z pokazem sztuczek magicznych wystąpił iluzjonista Rafał Reszke.

Dzień Rodziny nie mógłby się odbyć bez najbardziej znanej Rodzinnej Kaszubskiej Kapeli BAS z Sierakowic. Finałem dnia był koncert dziecięcego zespołu Małe TGD, który na przykościelne łączki przyciągnął tłumy fanów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*