Śnieżyca na Kaszubach. Zasypane drogi, pierwsze kolizje

Śnieżyca na Kaszubach. Zasypane drogi, pierwsze kolizje

„Czuję się jakbym mieszkała w słynnym domku w Karkonoszach!” – tak internauci komentują dzisiejszą aurę pogodową na praktycznie całych Kaszubach. Jak jest u Was? W Nowej Wsi (gm. Stężyca) doszło do kolizji drogowej.

Chociaż takie zimy, jaką mamy dzisiaj na Kaszubach, niegdyś były czymś oczywistym, w ostatnich latach śnieżna aura zazwyczaj obchodziła się z nami dość delikatnie. Tym samym trudno nie być zaskoczonym aktualnymi warunkami atmosferycznymi. W wielu miejscach występują problemy z przejezdnością dróg.

Jak informuje Pomorski Alarm Pogodowy, intensywne opady mają potrwać do dzisiejszego popołudnia, mniej więcej do godz. 15. Najintensywniejsze opady są w rejonie Słupska, Kościerzyny, Bytowa, Kartuz i Wejherowa. W niektórych miejscach odnotowano nawet 21 centymetrów śniegu.

Reklamy

-Ciągle pada,wieje… jest cudownie! Czuję się jakbym mieszkała w słynnym domku w Karkonoszach! komentuje jedna z internautek. Straż pożarna w pow. kartuskim na ten moment nie odnotowała żadnych poważnych interwencji, poza jedną kolizją drogową w Nowej Wsi (gm. Stężyca).

Jak mówi Marek Szwaba z Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach, zgłoszenie strażacy otrzymali kilka minut przed godz. 11. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 228. Samochód czołowo uderzył w drzewo, na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*