Gabriela Elgert ponownie wybrana na sołtysa Mezowa

Gabriela Elgert ponownie wybrana na sołtysa Mezowa

W piątkowy wieczór w Mezowie odbyło się zebranie sołeckie. W czasie jego trwania, mieszkańcy wybrali nowego sołtysa oraz Radę, która będzie go wspierać. Po raz kolejny zdecydowali się oni obdarzyć swoim zaufaniem Gabrielę Elgert.

sołtys mezowa 2019

W sołectwach gminy Kartuzy trwają właśnie spotkania sołeckie. W piątkowy wieczór, mieszkańcy sołectwa Mezowo dokonali wyboru nowego sołtysa oraz Rady Sołeckiej. Większość zgromadzonych osób ponownie poparło kandydaturę Gabrieli Elgert.

Gabriela Elgert po raz kolejny sołtysem Mezowa

Spotkanie rozpoczęło się podsumowaniem wydarzeń i inwestycji, które miały miejsce w ubiegłym roku w sołectwie Mezowo. Wśród przedsięwzięć wymienionych przez Gabrielę Elgert były m.in. ułożenie płyt jumbo na ulicy Drobiarzy oraz Jeziornej, odnowiono plac zabaw, ułożono plac z kostki brukowej przy przedszkolu oraz doświetlenie dróg sołectwa. W 2018 roku po raz kolejny odbyła się impreza „Dzień Mezowa”. W czasie ubiegłorocznych dożynek gminnych oraz powiatowych nagrodzono również pierwszym miejscem wieniec dożynkowy sołectwa.

Reklamy

W wyborach, na stanowisko sołtysa mieszkańcy zgłosili dwie kandydatury: Ewy Potraca oraz Gabrieli Elgert. W przeprowadzonym głosowaniu oddano 112 ważnych głosów. Ewa Potraca otrzymała 53 głosy. Natomiast Gabriela Elgert – 59 i to ona przez kolejne cztery lata pełnić będzie funkcję sołtysa.

W działaniach prowadzonych przez nową sołtys, wspierać ją będzie Rada Sołecka. Mieszkańcy zgłosili do niej osiem kandydatur. Jednak zgodnie z przepisami i tak jak w poprzednich latach tworzyć ją będzie pięć osób: Lucyna Wróbel (74 głosy), Jerzy Trepczyk (67 głosów), Mariusz Kreft (67 głosów), Marek Miłosz (62 głosów) oraz Ewa Potraca (61 głosów).

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*