Somonino. Decyzja wójta ws. przeładowni odpadów: „Inwestycja powodowałaby zagrożenie środowiskowe…”

Somonino. Decyzja wójta ws. przeładowni odpadów: „Inwestycja powodowałaby zagrożenie środowiskowe…”

Wójt Somonina wydał odmowną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia „Przeniesienie istniejącej bazy magazynowo-transportowej z punktem przeładunkowym odpadów z ul. Ceramicznej 1 w Somoninie, na teren zlokalizowany przy ul. Ceramicznej 8 w Somoninie”.

Wójt Somonina informuje, że w dniu 10 maja 2022 roku została wydana odmowna decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia „Przeniesienie istniejącej bazy magazynowo-transportowej z punktem przeładunkowym odpadów z ul. Ceramicznej 1 w Somoninie, na teren zlokalizowany przy ul. Ceramicznej 8 w Somoninie”.

Postępowanie trwało około trzy lata. Potrzeba było uzgodnień z wieloma podmiotami, m. in. Wody Polskie, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Reklamy

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska oraz Wody Polskie uzgodniły realizację przedsięwzięcia. Natomiast Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny nie wyraził opinii w sprawie przedmiotowego zadania.

Pomimo tych decyzji wójt Somonina uznał, że inwestycja jest niezgodna z planem miejscowego zagospodarowania przestrzennego oraz powodowałaby zagrożenie środowiskowe. Obwieszczenie o decyzji wójta przeczytać można poniżej:

obwieszczenie_o_wydaniu_odmownej_decyzji_z_dnia_10.05.2022_r.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*