Społeczność SP w Kamienicy Królewskiej rozpoczęła nowy rok szkolny 2018/2019

Społeczność SP w Kamienicy Królewskiej rozpoczęła nowy rok szkolny 2018/2019

Za nami słoneczne miesiące wakacji. Rozpoczął się wrzesień, a wraz z nim rok szkolny 2018/2019. Również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy Królewskiej powrócili w szkolne mury.

Rozpoczęcie roku szkolnego SP w Kamienicy Królewskiej 2018/2018 fot. E. Lejk /zKaszub.info

Tegoroczne wakacje wyjątkowo rozpieszczały piękną pogodą. Upalne dni sprzyjały wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Zaczął się już jednak wrzesień, a wraz z nim powroty w mury szkolne. Nie inaczej było w Szkole Podstawowej w Kamienicy Królewskiej.

Pierwszy dzwonek roku szkolnego 2018/2019

W tym roku szkolny po kamienickiej placówki uczęszczać będzie 260 uczniów w 14 oddziałach. Jak mówiła Dyrektor Hanna Subkowska-Wójcik będą to wyjątkowe a nawet historyczne miesiące. Jest to ostatni rok, gdy SP w Kamienicy Królewskiej będzie miało w swoich murach uczniów III gimnazjum. Jednocześnie po raz pierwszy od wielu lat istnieć będzie 8 klasa szkoły podstawowej.

Reklamy

– Myślę, że głównym zadaniem naszej placówki na ten rok szkolny będzie jak najlepsze przygotowanie gimnazjalistów i uczniów ósmych klas do egzaminów końcowych – wyjaśnia Hanna Subkowska-Wójcik. – Dlatego, że są to jednak podwójne roczniki. Szkoły ponadgimnazjalne się nie rozbudują i nie sądzę by tych klas było na tyle, co naszych absolwentów. Więc będziemy robić wszystko żeby poszli oni w świat dobrze przygotowani i dostali się do wymarzonych szkół.

Nie brak jednak obaw związanych z nadchodzącymi miesiącami. Jak mówi dyrektor SP w Kamienicy Królewskiej, w tym roku placówka wypuści rekordową liczbę absolwentów ponad 40 osób z gimnazjum oraz 20 z klas ósmych. Jest to dwukrotnie więcej niż w latach poprzednich. 

– Mam świadomość, że są to dwa rodzaje nauczania, ale jednak miejsca są ograniczone. Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 mieliśmy problem kadrowy, ponieważ nauczyciele poodchodzili do szkół ponadgimnazjalnych. Jest coraz mniejsza ilość godzin z przedmiotów ogólnokształcących. Nauczyciele nie chcą już dojeżdżać na 4-5 godzin. Obawiam się, żeby nie stało się tak pod koniec tego roku z rekrutacją. Chciałabym by każdy nasz uczeń dostał się do swoich wymarzonych szkół. Jest to nasze największe wyzwanie – by doprowadzić do tego, by każdy odnalazł miejsce w przyszłości – stwierdza Dyrektor Hanna Subkowska-Wójcik.

03092018_SP_KK (1)

Zdjęcie 1 z 38

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*