Sport. 6 medali dla kartuskiej Rebelii na Łotwie

Od 26 do 28 sierpnia w Windawie na Łotwie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Łotwy w Kickboxingu. Kartuzianie – Konkol i Bigus zdobyli złote medale. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z 6. europejskich państw – Litwy, Estonii, Ukrainy, Hiszpanii, Polski oraz Estonii.

Biało-czerwoni do Widawy przybyli w 17-osobowym składzie, z czego 6-cioro z nich to Kaszubi wraz z trenerem Rebelii Kartuzy. Patryk Zaborowski miał pełne ręce pracy, sekundując kadrę narodową oraz zawodników na co dzień trenujących w Kaszubskim Centrum Sportów Walki.

Tegoroczne Mistrzostwa Łotwy obfitowały w szereg srebrnych medali oraz oraz wspomniane złote medale – kartuzianina Nikodema Bigusa 74 kg senior Kick-light oraz mieszkańca Miechucina juniora Kamila Konkola 79 kg.

Srebrne medale wywalczyły zawodniczki juniorki – Emilia Gruchała-Węsierska 55 kg Kick-light, Margareta Kąkol 65 kg Full-contact, seniorka Nikola Zaborowska 55 kg Kick-light oraz junior Jakub Domaros 69 kg Kick-light.

Do tego imponującego wyniku kadra narodowa Kick-light i Low-kick dorzuciła 8 złotych krążków, co dało im tytuły najlepszych drużyn!

-Cała piątka rebeliantów zostawiła maksimum na macie i w ringu – mówi trener Patryk Zaborowski. -Turniej nadbałtycki był sprawdzianem kontrolnym przed zbliżającymi się mistrzostwami, które czekają nas w najbliższym czasie. Zestawienie medali pokazuje, że okres wakacyjny został przepracowany rzetelnie i sumiennie, a Kaszubi stanowią integralną część biało-czerwonych barw.