Sportowe zmiany na plus w Goręczynie i Somoninie! Podpisana umowa na dofinansowanie

Sportowe zmiany na plus w Goręczynie i Somoninie! Podpisana umowa na dofinansowanie

Wójt Gminy Somonino Marian Kryszewski podpisał umowę o dofinansowanie zadania pn. „Budowa bieżni prostej, boiska sportowego wraz z trybunami w Goręczynie oraz remont bieżni lekkoatletycznej w Somoninie”. Oznacza to pozytywne zmiany dla wszystkich mieszkańców lubiących aktywny tryb życia.

 

W skład zadania inwestycyjnego wchodzą: budowa bieżni, boiska sportowego wraz z trybunami w Goręczynie oraz remont bieżni okrężnej i prostej przy boisku w Somoninie.

W Goręczynie zostanie przebudowana i wymieniona nawierzchnia bieżni prostej. Wykonana zostanie nawierzchnia poliuretanowa pod siłownię zewnętrzną. Wybudowane zostanie ogrodzone boisko do piłki siatkowej i koszykowej oraz trybuny i furtki. Przebudowa obiektu w Goręczynie jest kontynuacją projektu zakończonego w czerwcu 2017 roku, w którym została wykonana m. in. naturalna murawa boiska wraz z system nawadniania i drenażu. Zagospodarowano tereny zieleni oraz wymieniono oświetlenie na LED.

Reklamy

Natomiast w skład inwestycji w Somoninie wchodzą takie działania, jak: rozbiórka aktualnie istniejącej nawierzchni żużlowej oraz wykonanie poliuretanowej, nieprzepuszczalnej nawierzchni typu sandwich.

Gmina Somonino otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury Sportowej w wysokości 371 200,00 zł.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*