Stadion Energa Gdańsk

Stadion Energa Gdańsk: wielka makieta kolejowa od piątku do oglądania

Od 10 czerwca do 28 sierpnia będzie można na Stadionie Energa Gdańsk podziwiać jedną z największych w Europie mobilnych makiet kolejowych. Na ekspozycję składają się między innymi ręcznie robione modele dziesiątek lokomotyw i setek wagonów, mijających się na 150 rozjazdach.

makieta1

Zdjęcie 1 z 3

Fot.: mat. promocyjny

– Niezależnie od wieku, zabawa interaktywnymi modelami kolejek dostarczy zarówno najmłodszym, jak i dorosłym niezapomnianych przeżyć. Chcemy w ten sposób popularyzować modelarstwo wśród dzieci i młodzieży jako jedną z form kreatywnego rozwoju, wspierając ich potencjał twórczy oraz intelektualny. Uczestnicy wystawy na własnej skórze będą mogli odczuć tętniącą życiem aurę tego miejsca i zobaczyć z bliska jedną z największych mobilnych instalacji kolejowych w Europie – mówi Arkadiusz Lewandowski, przedstawiciel zespołu Makieta City.

Zobacz też: Wiosenny Półmaraton Wrotkarski w Gdańsku [ZDJĘCIA]

Makieta to ponad 1 kilometr torów, 14 kilometrów przewodów, 150 przejazdów, setki wagonów, dziesiątki lokomotyw, tunele, stacje kolejowe, bocznice, rampy przeładunkowe, a nawet farmy i zakłady przemysłowe. Wśród pół lasów i jezior można zauważyć ludzi. Miniaturowy świat kolei przypomina rzeczywisty.  

Reklamy

Dzięki sterowaniu komputerowemu oraz interaktywnym funkcjom, odwiedzający mogą aktywnie włączyć się do życia lokalnej społeczności i samodzielnie np. nakarmić kury, uruchomić wesołe miasteczko lub wiatrak, czy wezwać straż pożarną do pomocy. 

Grupa miłośników kolei i modelarstwa kolejowego z okolic Trójmiasta pn. „Nostalgia za parą” poprzez dobrą zabawę będzie propagować ten rodzaj aktywności. Z myślą o najmłodszych przygotowali oni weekendowy kurs na maszynistę, który umożliwi wszystkim chętnym poprowadzenie pociągu po makiecie, po wcześniejszym profesjonalnym przeszkoleniu.

Wystawa Wielkiej Makiety Kolejowej odbędzie się w Gdańsku w dniach 10 czerwca – 28 sierpnia br., codziennie w godz. 10:00 – 20:00, na Stadionie Energa Gdańsk, wejście przez Fun Arenę od ul. Marynarki Polskiej. Dla zmotoryzowanych do dyspozycji jest parking P5.

Bilety na wystawę dostępne są w kasie wystawy lub na stronie https://ekobilet.pl/makieta-city

Koszt jednego biletu dla osoby dorosłej to 20 zł, a dla dziecka – 17 zł. 

Skomentuj: Stadion Energa Gdańsk: wielka makieta kolejowa od piątku do oglądania

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*