Stężyca. Mecz Raduni z Ruchem Chorzów będzie transmitowany w TVP Sport

Stężyca. Mecz Raduni z Ruchem Chorzów będzie transmitowany w TVP Sport

W 29. kolejce eWinner 2. Ligi Radunia Stężyca zagra rewanżowe spotkanie z 14-krotnym Mistrzem Polski – Ruchem Chorzów. Mecz rozegrany zostanie w Chorzowie przy ulicy Cichej 6, a bezpośrednią transmisję – podobnie jak jesienią ze Stężycy – obejrzeć będzie można na kanale TVP Sport. Pierwszy gwizdek już w sobotę 23 kwietnia o godz. 18.20!

Jesienią na Arenie Radunia stężycki zespół przegrał 1:2. Honorowe trafienie w 88. minucie zaliczył Sebastian Deja. Co ważne, w drużynie trenera Sebastiana Letniowskiego z powodu nadmiaru kartek drugi mecz z rzędu opuści Ukrainiec Dmytro Bashlai, który, co ciekawe, nie dokończył także jesiennego meczu w Stężycy, gdyż w 54. minucie ukarany został drugą żółtą kartką.

Ruch to obok Legii, Wisły, Lecha, Widzewa oraz Górnika Zabrze jeden z legendarnych polskich klubów, który ma na swoim koncie nie tylko 14. mistrzowskich tytułów, ale był także 6-krotnym wicemistrzem Polski, 3-krotnym zdobywcą Pucharu Polski, ćwierćfinalistą Ligi Mistrzów w edycji Pucharu Europy 1974/75, ćwierćfinalistą Ligi Europy w sezonie Pucharu UEFA 1973/74 oraz finalistą Pucharu Intertoto UEFA w roku 1998.

Reklamy

Popularni „niebiescy”, podobnie jak Radunia, są w tym sezonie zaledwie „beniaminkiem” eWinner 2. Ligi. Ostatnie lata nie należały do najlepszych w historii tego zasłużonego klubu z ulicy Cichej 6. Jeszcze 5 lat temu występowali oni w ekstraklasie, a w sezonie 2014/15 uczestniczyli nawet w rozgrywkach ówczesnej Ligi Europy. Potem przydarzył się chorzowianom 3-krotny spadek pod rząd i musieli potem przez dwa lata wydobywać się z czeluści III ligi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*