Stężyca. Niebawem koncert Marty Goluch

Stężyca. Niebawem koncert Marty Goluch

Już w piątek 26 maja w stężyckiej bibliotece wystąpi pochodząca z Kartuz artystka Marta Goluch wraz z zespołem. Usłyszeć będzie można jej autorski repertuar, klasykę piosenki francuskiej oraz polskiej piosenki estradowej. Bezpłatne „wejściówki” na wydarzenie są do odbioru w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Stężycy. (Rezerwacja pod nr telefonu: 58 684 33 54). Zobacz plakat wydarzenia!

Marta Goluch – dziennikarka jazzowa, poetka, autorka piosenek i wokalistka z Kaszub. Absolwentka PSM I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kartuzach w klasie gitary mgr Jarosława Felixa Reglińskiego, a aktualnie studentka II roku wokalistyki jazzowej w klasie dr Anny Domżalskiej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Zadurzona w Osieckiej, Młynarskim i Kabarecie Starszych Panów, a także silnie zainspirowana historią paryskich kabaretów, w swojej twórczości ucieka się stylistycznie do uniwersum „tamtych czasów”, przefiltrowując je przez współczesną problematykę. Jej piosenki to intymne historie niepozbawione krzty humoru i subtelnej ironii oraz kwiecistej metafory i dziewczęcego uroku.

Reklamy

Poza tym Marta jest świetną interpretatorką piosenek innych autorów, o czym świadczyć mogą liczne wygrane w konkursach m. in. 26. Finału Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku (I nagroda i nagroda publiczności), 25. Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Francuskiej w Radziejowie (wyróżnienie), 5. Międzynarodowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN (wyróżnienie).

Podczas koncertu Marta Goluch wraz z zespołem w składzie: Aleksander Narkun (fortepian), Kacper Skolik (perkusja), Bartłomiej Brózda (kontrabas) – zaprezentują autorskie utwory wokalistki do muzyki Karoliny Krzyżanowskiej oraz Pawła Ruszkowskiego, a także klasykę piosenki francuskiej oraz polskiej piosenki estradowej – od bossy, przez bluesa, do jazzu.

Oprócz projektu kabaretowego Marta Goluch tworzy pod pseudonimem MARGO w stylu, który określa „soft-hopem”. W 2021 roku niezależnie wydała koncepcyjną płytę „ZIELONO MI EP”, która jest historią dziewczyny opuszczającej swoje małe miasteczko na rzecz realizacji stołecznego snu, by potem – bogata w nowe doświadczenia – wrócić do swojego miejsca na Ziemi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*