Strażnicy miejscy ujęli poszukiwanego 22-latka. To dzięki współpracy z policją

Strażnicy miejscy ujęli poszukiwanego 22-latka. To dzięki współpracy z policją

Policja i Straż Miejska to służby, które dbają o bezpieczeństwo na kartuskich ulicach. Wymiana informacji i współpraca – dzięki temu we wtorek strażnicy miejscy z gminy Kartuzy ujęli poszukiwanego 22-latka, który ukrywał się przed organami ścigania. Zatrzymany 22-latek najbliższy rok spędzi w areszcie.

Wzajemna współpraca kartuskich policjantów ze strażą miejską na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Kartuz – to nie tylko zabezpieczanie imprez masowych czy wspólne patrole, ale to przede wszystkim wymiana informacji. To dzięki temu w miniony wtorek strażnicy miejscy pełniący służbę w Kartuzach ujęli 22-letniego mężczyznę, który przypominał im osobę poszukiwaną, ukrywającą się przed organami ścigania.

Przypuszczenia strażników okazały się słuszne. Po przekazaniu 22-latka funkcjonariuszom policji i sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że ujęty mieszkaniec powiatu kartuskiego jest poszukiwany do odbycia kary roku pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. Dzięki pomocy straży miejskiej 22-latek najbliższy rok spędzi w areszcie.

Reklamy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*