SUP Demo Tour Kaszuby 2024 – Żukowo SUP CUP. Dwa dni testów, szkoleń, zawodów i zabawy na deskach w Łapinie

SUP Demo Tour Kaszuby 2024 – Żukowo SUP CUP. Dwa dni testów, szkoleń, zawodów i zabawy na deskach w Łapinie

Dużym zainteresowaniem cieszyła się impreza SUP Demo Tour Kaszuby 2024 – I Żukowo SUP CUP. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, przez dwa dni przez plażę ośrodka Roma nad Jeziorem Łapińskim przewinęło się kilkaset osób, w tym około 300 chętnych na testy, niemal 100 uczestników szkoleń oraz blisko 50 zawodników amatorskiej rywalizacji na deskach.

SUP Demo Tour, największy cykl testów pompowanych desek SUP i kajaków w Polsce, po raz drugi odwiedził Kaszuby. Wszyscy chętni mogli zupełnie za darmo popływać na blisko 60 modelach pompowanych desek SUP i kajaków, zobaczyć prototyp „suporowerka”, silnik elektryczny czy różne modele wioseł.

-Ideą wydarzenia jest nie tylko oddanie w ręce „supiarzy” desek różnych rodzajów i marek, by umożliwić im w praktyce dostrzeżenie różnic i wybranie optymalnych modeli dla siebie, ale także podnoszenie umiejętności osób już pływających i przede wszystkim wprowadzanie w świat SUP nowych osób. Dlatego padły odpowiedzi na setki pytań o sprzęt czy technikę wiosłowania, nowicjusze byli na bieżąco instruowani na lądzie i na wodzie, a mnóstwo bezcennej wiedzy wszystkim dostarczyły szkolenia poprowadzone przez Natalię Hołubowicz i Bartłomieja Kleinschmidta, Tomasza Osickiego oraz warsztaty teoretyczne i praktyczne ze znakomitymi gośćmi specjalnymi, mistrzami Polski Mikołajem Majdanem i Martą Apanasewicz – zaznacza Bartosz Cirocki ze sklepu SUPdeski.pl, główny organizator wydarzenia.

Reklamy

Obie gwiazdy imprezy, które lada dzień wystartują w mistrzostwach Europy, popłynęły też w amatorskich zawodach SUP. Dla niemal wszystkich zawodników była okazją do debiutu i posmakowania sportowego wymiaru wiosłowania na stojąco, co, jak sami przyznawali, sprawiło im mnóstwo frajdy. Najlepsi w pięciu konkurencjach, a wszyscy w kategorii dzieci, otrzymali nagrody z rąk przedstawicieli organizatorów, partnerów i władz gminy Żukowo na czele z burmistrz Mariolą Zmudzińską.

W programie znalazły się także inne atrakcje: zajęcia z jogi na wodzie z Magdaleną Magulską-Pytka, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków z OSP Żukowo, podsumowanie programu „Żyję zdrowo w gminie Żukowo”, ognisko integracyjne oraz grill z kiełbaskami i grochówką dla wszystkich.

-W imieniu organizatorów – Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie, sklepu SUPdeski.pl z Żukowa i PaddleboardGuru.pl – bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i świetną atmosferę, a także partnerom wydarzenia: właścicielom Ośrodka Roma w Łapinie za przemiłe ugoszczenie nas w pięknym miejscu, druhom z OSP Żukowo za zabezpieczenie uczestników na wodzie i cenny pokaz pierwszej pomocy, marce Aquarius za przekazanie kamizelek asekuracyjnych i nagród oraz bankowi Credit Agricole za upominki dla zawodników – wylicza Bartosz Cirocki.

I Żukowo SUP CUP – wyniki

Sprint
1. Jacek Rojek
2. Tomasz Osicki
3. Borys Skoracki

Najlepsza kobieta: Karolina Grzędzicka
Najlepsze dziecko: Jacob Sarnecki

Trójbój
1. Tomasz Osicki
2. Borys Skoracki
3. Mikołaj Romanko

Najlepsza kobieta: Ganna Alieksieienko
Najlepsze dziecko: Jacob Sarnecki

Wyścig techniczny
1. Paweł Pytka
2. Mikołaj Romanko
3. Jacek Rojek

Najlepsza kobieta: Iwona Bojarczuk
Najlepsze dziecko: Jacob Sarnecki

Wyścig dzieci
1. Marcin Chylicki
2. Tymon Rojek
3. Maja Bartoszyńska

Wyścig drużynowy

1. Delfiny (Tymon Rojek, Jacek Rojek, Michał Baumruck, Honorata Machola)
2. Sprinterzy (Hubert Jaskólski, Jonatan Jaskólski, Krzysztof Petru, Mikołaj Romanko)
3. Jolanta (Jolanta Głodnicka, Marcin Chylicki, Jerzy Dyr, Mirella Jędrusiak)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*