fot. UM w Kartuzach

Święto Miasta w Kartuzach [ZDJĘCIA]

6 października przypada dzień Św. Brunona. Z tej okazji co roku włodarze miasta i powiatu oraz mieszkańcy składają kwiaty pod figurą św. Brunona, a w kartuskiej Kolegiacie odbywa się uroczyste nabożeństwo dziękczynne.

20181006_030_sw-brunon_patron-kartuz

Zdjęcie 1 z 8

W minioną sobotę, delegacje władz samorządowych, organizacji społecznych, szkół i stowarzyszeń oraz mieszkańców spotkały się przy Urzędzie Miejskim w Kartuzach skąd w asyście orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z pocztami sztandarowymi udały się do kartuskiej Kolegiaty na uroczystą mszę świętą. Zanim jednak korowód dotarł do kartuskiej świątyni, przy figurze św. Brunona złożone zostały kwiaty. O godz. 11, w kartuskiej Kolegiacie rozpoczęło się nabożeństwo, któremu przewodniczył Biskup Pelpliński ks. dr Ryszard Kasyna.

Po mszy, w Sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury odbył się pokaz filmu „Okruchy pamięci” poświęconego zapomnianym, dawnym mieszkańcom Kartuz pochodzenia żydowskiego. Inicjatorem powstania filmu był nauczyciel historii I LO w Kartuzach pan Ryszard Leszkowski. Jego reżyserem został pan Andrzej Dudziński, a współtwórcami została młodzież kartuskiego ogólniaka.

Reklamy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*