Święto Żeglarstwa w Kartuzach

Święto Żeglarstwa w Kartuzach: znani żeglarze w KCK [ZDJĘCIA]

Spotkanie z Romanem Paszke, wybitnym żeglarzem oceanicznym, rozpoczęło w sobotnie przedpołudnie święto Żeglarstwa w Kartuzach. W programie imprezy znalazły się również projekcja filmu projekcja filmu „Babouchka” o dwóch francuskich żeglarzach, którzy podjęli się wyprawy na Biegun Północny, żeglowanie na symulatorze żeglarskim AWFiS w Gdańsku oraz spotkanie z spotkanie z członkami żeglarskiej kadry Polski na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro 2016.

pomorska_gala_zeglarska_kartuzy_-009

Zdjęcie 1 z 20

Fot.: Waldek Kaiser

Spore zainteresowanie dzieciaków, które przybyły na spotkanie z Romanem Paszke, wzbudziły symulatory. Jedno z urządzeń obsługiwał nie byle kto, bo znany i utytułowany zawodnik – mistrz Polski, Europy i świata w  radiojachtingu (zawodach modeli żaglowych sterowanych radiem). On też jako pierwszy zademonstrował możliwości symulatora żaglowego. 

Zobacz też: VIII Pomorska Gala Żeglarska tym razem odbyła się w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Urządzenia skonstruował zespół Pomorskiego Związku Żeglarskiego,a wykonała firma PRO AIR Sp. z o.o. z Gdyni. Umożliwia ono żeglowanie wybranym typem jachtu w zależności od założonych warunków atmosferycznych. – Wszystko działa jak w rzeczywistości, a ocena żeglowania widoczna jest na ekranie – zapewnia Janek Springer. 

Reklamy

Skomentuj: Święto Żeglarstwa w Kartuzach: znani żeglarze w KCK [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*