Historyczne zakończenie roku szkolnego w Czeczewie [ZDJĘCIA]

Historyczne zakończenie roku szkolnego w Czeczewie [ZDJĘCIA]

W Czeczewie otwarto budynek szkoły z 1911 roku. W zakończeniu roku szkolnego wziął udział marszałek Mieczysław Struk. Trwający od sierpnia 2017 r. remont dobiegł końca.

Historyczna część szkoły w Czeczewie otwarta! fot. A. Laskowska
Historyczna część szkoły w Czeczewie otwarta! fot. A. Laskowska

W uroczystym otwarciu placówki i przekazaniu klucza wzięli udział: uczniowie, nauczyciele, rodzice, władze gminy Przodkowo, radni, sołtysi i Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk. W czasie uroczystości obecny był również sztandar Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czeczewie.

Remont budynku był jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji przez społeczność rejonu szkoły w Czeczewie. Szkoła wybudowana w 1911 r. była w złym stanie technicznym. Prace miały charakter generalny. W czasie prac dokonano termomodernizacji budynku. Odnowiony budynek szkoły będzie dopełnieniem placówki w Czeczewie o: dwie sale dydaktyczne, sekretariat, bibliotekę, szatnie, toalety. W wyremontowanej szkole będą uczyć się dzieci klas 0, I na miarę XXI wieku.

Reklamy

Podczas uroczystości obiekt został poświęcony przez księdza Józefa Kuchtę – proboszcza parafii w Czeczewie. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli do sali gimnastycznej, gdzie zakończono rok szkolny 2017/2018.

– Za nami kolejny  rok szkolny, wypełniony wieloma ważnymi dla naszej społeczności wydarzeniami. Do najważniejszych zaliczyć możemy  nadanie szkole imienia Jana Pawła II.  Tylko dzięki owocnej współpracy wielu osób możliwa była realizacja tego przedsięwzięcia. Poprzez nadanie imienia szkoła zyskała własną tożsamość, ma patrona i sztandar – ufundowany przez ks. Józefa Kuchtę. Sztandar szkoły,  w tym roku, po raz  pierwszy uczestniczył, dumnie niesiony przez uczniów, w Odpuście Parafialnym i procesji Bożego Ciała – mówił dyrektor Jerzy Stachurski witając wszystkich gości.

Kolejnym wyzwaniem, któremu Samorząd Gminy Przodkowo stawił czoła była termomodernizacja budynku szkoły z 1911 roku. Był to, według opinii najstarszych mieszkańców parafii,  jego pierwszy remont.

 

Skierowane wiele słów podziękowań, a ich dopełnieniem były okolicznościowe pamiątki które, wręczyła Przewodnicząca Rady Rodziców – Dorota Bednarczyk. Ich fundatorem byli Aneta i Michał Śliwscy.

– Czcigodny Księże Proboszczu, Szanowny Panie Marszałku, drodzy Rodzice i Nauczyciele, Panie Dyrektorze, Szanowni Radni, zebrani Uczniowie ! Serdecznie witam Was Kochani ! Dziękuję Księdzu Proboszczowi za piękne słowa wypowiedziane podczas uroczystej Mszy Świętej. Mam tu na myśli wyrazy przepraszam i dziękuję. To najważniejsze słowa w życiu. Ileż razy komuś urosły skrzydła, gdy usłyszał dziękuję. Również My używamy tych słów. Pragnę podziękować społeczności szkolnej, Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły w Czeczewie, Parafii, Księdzu Proboszczowi za wielowymiarowe wzbogacanie szkoły. Bardzo dziękuję Radnym na czele z przewodniczącym- Panem Dariuszem Toporkiem oraz Sołtysom za to, że wspólnie podejmowali trud pracy na rzecz tej społeczności. Bardzo dziękuję Panu Marszałkowi. Dzięki Pana przychylności mógł być realizowany program „Skrzydła wiedzy”, którego beneficjentami byli nasi uczniowie. Dzięki programowi szkoły wzbogaciły swoje wyposażenie. Ten wspaniały projekt przyczynił się do podwyższenia wyników na egzaminie gimnazjalnym. Cieszę się ze wzrostu kompetencji uczniów. W tym roku pozyskaliśmy bardzo znaczące środki od Sejmiku Województwa Pomorskiego. Dzięki temu zrealizowaliśmy szereg inwestycji. To są wspaniałe chwile, kiedy realizujemy zadania na rzecz tej Gminy. Pragnę również serdecznie pogratulować rugbystom i uczniom biorącym udział w przedstawieniach profilaktycznych. Nagrodą będą dla nich bilety na koncert w ramach programu profilaktycznego- NIE PIJĘ, NIE PALĘ, NIE ĆPAM. Chcę pogratulować tym wszystkim, którzy zdobyli zaszczyty w konkursach na etapie wojewódzkim i krajowym. Wyróżnimy uczniów oraz ich nauczycieli. Życzę udanych wakacji – zabrał głos Wójt Gminy Przodkowo – Andrzej Wyrzykowski.

Głos zabrał również Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. 

– Jak słyszę, że szkoła nosi imię Jana Pawła II i zaczynacie uroczystość od Mszy Świętej, to wiem jakie wyznajecie wartości. Nie bez kozery śpiewacie hymn szkoły. Cieszę się, że w śpiewie wyrażacie miłość do miejsca, w którym nauczyliście się m.in. pisać i liczyć oraz nauczyliście się historii. To są wartości, które pójdą za Wami w świat. Jest to dla mnie ważne, że u mojego serdecznego przyjaciela- Andrzeja Wyrzykowskiego, który reprezentuje Gminę Przodkowo, przeznacza się duże środki na szkołę. W żadnej mierze uczniowie ze szkół wiejskich nie odstają od uczniów szkół miejskich. Serdecznie gratuluję dzisiejszego święta. Gratuluję Panu, Panie Dyrektorze i Wójtowi Gminy Przodkowo. Za chwilę podpiszemy z Panem Wójtem umowę, dzięki której Gmina Przodkowo uzyska 1.700.000 zł. Chcemy, by wszyscy podziwiali Przodkowo. Panie Wójcie życzę powodzenia – podsumował marszałek. 

Następnie Dyrektor szkoły przedstawił najważniejsze osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2017/2018, a wychowawcy klas wręczyli nagrody wyróżniającym się uczniom za: osiągnięcia edukacyjne, w czytelnictwie, za zaangażowanie na rzecz szkoły.

Dyrektor podziękował także przewodniczącej Rady Rodziców Dorocie Bednarczyk za stałą obecność w życiu szkoły, za zaangażowanie przy organizacji: imprez, konkursów, festynów oraz prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Czeczewie Magdalenie Szyłejko za projekty, które wzbogaciły ofertę edukacyjna szkoły m.in. za  konkursy świąteczne, współorganizację festynu dla dzieci.

 

[Not a valid template]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*