Sznurki. „Pukanie do Nieba” – Wiesław Grzech. Zobacz wideo!

Sznurki. „Pukanie do Nieba” – Wiesław Grzech. Zobacz wideo!

Chmielno TV zaprasza na premierę filmu Piotra Emanuela Dorosza „Pukanie do Nieba” – Wiesław Grzech. Artysta ekspresyjnie nakłada farbę olejną na wielkoformatowe płótna, dzięki czemu jego prace cechują się dużą dynamiką, wrażeniem ruchu i wibrowania. W 1997 roku przeżył śmierć kliniczną, co znacząco wpłynęło zarówno na jego życie osobiste, jak też jego twórczość. Zobacz materiał!

Wiesław Grzech urodził się w Gdyni w 1959 roku. Obecnie artysta mieszka i pracuje w Sznurkach (gm. Chmielno). Malarz wspomina, że pierwsze obrazy stworzył jeszcze jako dziewięciolatek. Po raz pierwszy jego prace eksponowane były w 1996 roku w Galerii Biała Sień. Jednak za przełomowy w swoim dorobku artysta uznaje rok 1997, kiedy w trakcie operacji przeżył śmierć kliniczną.

Doświadczenie to wpłynęło zarówno na jego życie osobiste, jak i na całą jego dojrzałą twórczość. Artysta ekspresyjnie nakłada farbę olejną na wielkoformatowe płótna, dzięki czemu jego prace cechują się dużą dynamiką, wrażeniem ruchu i wibrowania. Artysta prezentował swoje prace międzynarodowej publiczności,  m. in. w Muzeum Narodowym w Kaliningradzie (2002).

Reklamy

O swojej pasji do malarstwa pisał: „Gdy maluję to czuję i widzę piękno całego świata i bezmiar tajemniczego kosmosu. Czuję zapach farb, migotanie kolorów. Malarstwo jest dla mnie spełnieniem, do którego zawsze dążyłem. Jestem spełniony w sobie. Malowanie to miłość, radość, wyzwanie, muzyka, oddech i wytchnienie – aż brakuje mi słów, by oddać moją fascynację tworzeniem. To cud i kocham ten cud nade wszystko”.

Zobacz też bezpośrednio na YouTube.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*