Tak dla drogi S6

Tak dla drogi S6 w województwie pomorskim!

Wielu mieszkańcom zależy na budowie drogi ekspresowej S6 na Pomorzu. Liczą, że przyczyni się ona do odkorkowania wielu zatłoczonych miejsc. Tymczasem Ministerstwo Infrastruktury zapowiada, że budowa zostanie odłożona w czasie. Dotyczy to również Obwodnicy Żukowa i Obwodnicy Metropolitalnej.

apel-s6-plakat-regular-1

Zdjęcie 1 z 2

Fot.: mat. organizatora

Trasa Kaszubska S6 ma być drogą ekspresową  na odcinku Lębork – Obwodnica Trójmiasta. Ma liczyć około 345 km i byłaby główną arterią drogową wybrzeża relacji wschód – zachód. Ma łączyć największe miasta: Gdańsk, Gdynię, Słupsk, Koszalin, Kołobrzeg i Szczecin.

Zobacz też: Obwodnica Kartuz: droga udostępniona kierowcom [ZDJĘCIA]

Dla powiatu kartuskiego jednak najważniejsza jest Obwodnica Metropolitalna i stanowiąca jej część obwodnica Żukowa, która miałaby w końcu odkorkować to miasto.

Reklamy

– S6 jest ważna drogą dla Pomorza i także w skali kraju, ale priorytetowo będziemy musieli wybrać te, które są pilniejsze, gdzie jest gorszy stan drogi i gdzie są większe obciążenia i ta droga pod jednym i drugim względem przesuwa się do tyłu – powiedział w Radiu Gdańsk wiceminister Smoliński. Zaznaczył, że droga S6 będzie budowana ale później. – Myślę, że po 2020 roku – dodał. (źródło www.conadrogach.pl)

Przedsiębiorcy i samorządowcy z Lęborka podpisali już apel do premier Beaty Szydło – piszą w nim m.in. że „Inwestycja ma strategiczny charakter dla województwa pomorskiego. Droga ekspresowa S6 wraz z autostradą A1 i realizowaną drogą ekspresową S7, będzie stanowić kręgosłup transportowy województwa, a także Polski Północnej. Budowa drogi ekspresowej S6 zapewni stworzenie sprawnego powiązania transportowego zachodniej części województwa z Trójmiastem, przyczyniając się tym samym do wzrostu atrakcyjności osiedleńczej i inwestycyjnej tych obszarów.”

Na Facebooku powstał profil „TAK dla S6 w województwie Pomorskim”. Każdy może podpisać się pod apelem samorządowców i w ten sposób wyrazić poparcie dla budowy drogi. 

Skomentuj: Tak dla drogi S6 w województwie pomorskim!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*