fot. Alicja Hinc/ Targi Nauki i Kultury

Targi Nauki i Kultury „Wokół książki” w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Targi Nauki i Kultury „Wokół książki” odbyły się w Kartuzach 31 maja. Uczniowie z powiatu kartuskiego spotkali się w Parku Solidarności, aby razem grać i uczyć się. Zobacz zdjęcia!

targi_kultury_i_nauki_016

Zdjęcie 1 z 40

fot. Alicja Hinc

Spotkanie zorganizowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wraz z Centrum Inicjatyw Edukacyjnych. Rozpoczęto na rynku, gdzie odczytano fragment „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Następnie zebrani udali się do Parku Solidarności, a tam rozpoczęły się Targi Nauki i Kultury „Wokół książki”.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, ponieważ atrakcji było całe mnóstwo. Pojawiły się stanowiska z grami, loterią fantową, konkursami a nawet polsko-kaszubską grą słownikową. Wielu uczestników zaangażowało się w zabawę poprzez przebrania i specjalny makijaż.

Reklamy

Zobacz też: SP Przodkowo: Papieski Gminny Konkurs o Janie Pawle II [ZDJĘCIA]

Odbyła się wystawa związana z rycerstwem, gdzie goście mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku do celu. Grupa WTF (Wiedza to Fun) prowadziła pokazy z użyciem ognia, a uczniowie ZSZiO w Kartuzach zbierali od uczestników wrażenia, tak by stworzyć wspólną książkę. Każdy mógł w niej coś wpisać, dzięki czemu powstała unikatowa historia.

Przybyli mogli podziwiać makietę słynnej kamienicy z „Lalki” Bolesława Prusa, a także zobaczyć w akcji walczącego Hektora z Achillesem. Kolejną z ciekawych atrakcji był obiad u Młodziaków z „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza. Targi wciąż cieszą się ogromną popularnością, a potwierdziła to tegoroczna, już szesnasta z kolei edycja.

Skomentuj: Targi Nauki i Kultury „Wokół książki” w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*