Tomasz Kurowski jedzie na Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych

Tomasz Kurowski, junior z Gminnego Klubu Sportowego Cartusia Kartuzy został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych, które odbędą się w Aarhus (Dania).

Jako ubiegłoroczny Mistrz Polski w biegu przełajowym z Żagania U20 został wyznaczony przez Polski Związek Lekkiej Atletyki do startu w tak wielkiej i prestiżowej imprezie.

Zawodnik Cartusii od kategorii młodzika regularnie staje na podium Mistrzostw Polski, w swoim dorobku ma 4 złote medale, 1 srebrny i 3 brązowe. W ubiegłym roku wygrał mecz Międzypaństwowy w Vyskovie (Czechy) na 5000 metrów.

Areną zmagań będzie teren multimedialnego muzeum archeologicznego Moesegaart.

Ekipy zostaną zakwaterowane w mieście. Organizatorzy zapewniają, że przy trasie mistrzostw nie zabraknie kibiców. Specjalnie dla nich przygotowują dodatkowy bieg dla amatorów. Pochodzący z Bydgoszczy, Mariusz Łopatto przez wiele lat odpowiadał za biuro prasowe na organizowanych w rodzinnym mieście imprezach lekkoatletycznych m.in. podczas dwóch edycji Mistrzostw Świata w biegach przełajowych (2010, 2013). Teraz, jako pierwszy Polak, pełni rolę delegata prasowego z ramienia Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych. 43. IAAF Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych odbędą się 30 marca 2019 roku.