Triathlon Przechlewo

Triathlon Przechlewo 2016 zakończony [ZDJĘCIA]

Bartosz Banach (na dystansie 112,99 km), Piotr Ławicki na (na 56,5 km) i Igor Siódmiak (na 28,25 km) zwyciężyli w Prime Food Triathlon Przechlewo 2016. Wśród pań na najwyższym stopniu podium stanęły odpowiednio: Magdalena Lenz (dystans 112,99 km), Agnieszka Jerzyk (na 56,5 km) i Magdalena Wiśniewska (na 28,25 km).

Agnieszka-Jerzyk-Meta

Zdjęcie 1 z 9

mat. organizatora

Tegoroczna impreza, będąca zwieńczeniem cyklu Enea Tri Tour, miała wysoką frekwencję (ponad 700 zawodników). Dopisali także kibice i wolontariusze, dzięki którym zawody miały niezapomnianą atmosferę.

Na odwiedzających Przechlewo w dniach 3-4 września 2016 czekały m.in. 2 dni sportowej rywalizacji. Zawodnicy sprawdzili się w różnych konkurencjach (pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu). W sobotę odbyły się zawody indywidualne na dystansie 112,99 km oraz 28,25 km, a z kolei w niedzielę na dystansie 56,5 km. Na tym samym dystansie rozegrane zostały również sztafety. W kategorii mężczyzn tryumfował zespół Kawa Kamp 1 w składzie: Artur Mieloch, Łukasz Kalaszczyński i Marcin Kęsy.

Reklamy

Zobacz też: Garmin Iron Triathlon w Stężycy: wielka galeria uczestników [ZDJĘCIA]

Triathlon Przechlewo: sportowe emocje

– Organizacja zawodów była bardzo dobra. Startowałem tutaj w zeszłym roku i postanowiłem pojawić się również w tym. Zwycięstwo zawsze cieszy, jednak najbardziej jestem zadowolony z pływania, bo to moja najsłabsza dyscyplina. Cieszę się, że z wyścigu na wyścig pokonuję swoje bariery i moja forma w wodzie jest coraz lepsza – mówił pierwszy na mecie dystansu 112,99 km Bartosz Banach. Wtórowała mu Magdalena Wiśniewska, najlepsza wśród pań na 28,25 km: – To był dla mnie start na zakończenie sezonu. Zawsze mogło pójść lepiej, ale jestem bardzo zadowolona ze startu. Bardzo podobały mi się zawody – dodała.

Zadowolony ze swojego wyniku był także Piotr Ławicki, najlepszy uczestnik niedzielnej rywalizacji na 56,5 km: – Nie spodziewałem się tak udanego startu. Jak zobaczyłem czas na mecie, to byłem w szoku, jednak dzisiejsze warunki pogodowe i trasa sprzyjały szybkiemu ściganiu. Jest to mój drugi raz w Przechlewie i przyznam, że z przyjemnością tutaj wracam – powiedział zwycięzca tuż po wbiegnięciu na metę.

W zawodach wziął udział również Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food i współorganizator imprezy. – Za nami wyjątkowy triathlonowy weekend. Jestem przekonany, że zawodnicy wyjeżdżają z Przechlewa z mnóstwem sportowych wspomnień i niezapomnianych wrażeń. Kibice, mieszkańcy i wolontariusze spisali się na medal, dodając #Tribohaterom sił na każdym kilometrze ich zmagań. Dziękuję wszystkim i gratuluję wspaniałej postawy – mówił Paweł Nowak. – Już teraz zapraszam wszystkich na Prime Food Triathlon Przechlewo 2017. Zapisy planujemy rozpocząć jesienią i dotrzeć z informacją o święcie triathlonu i dobrej zabawy do jak największego grona pasjonatów triathlonu, również tych, którzy tak licznie odwiedzili nas w tym roku. Z okazji piątej, jubileuszowej edycji imprezy będziemy planować też wiele ciekawych atrakcji i jeszcze więcej niespodzianek już w okresie przygotowań –dodał.

Triathlon Przechlewo: mistrzowskie podsumowanie

Prime Food Triathlon Przechlewo był ostatnią imprezą w ramach największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych – Enea Tri Tour. Podczas imprezy rozegrane zostały Mistrzostwa Cyklu Enea Tri Tour.

– Na zakończenie cyklu Enea Tri Tour w Przechlewie poznaliśmy najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników spoza grupy PRO, którzy zajmowali najwyższe lokaty w imprezach cyklu Enea Tri Tour w tym sezonie – mówił Aleksander Rosa, rzecznik prasowy cyklu Enea Tri Tour. – Na szczegółowe podsumowania przyjdzie jeszcze czas, jednak już teraz mogę powiedzieć, że był to bardzo pracowity sezon, pełen sportowych emocji w różnych lokalizacjach: Sierakowie, Charzykowy, Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy – Borównie i Przechlewie, które w mistrzowskim stylu zwieńczyło tegoroczny sezon – podkreślił.

Triathlon Przechlewo: niezapomniane wrażenia

Niesamowity klimat imprezy stworzyli również okoliczni i przyjezdni kibice oraz wolontariusze, dla których organizatorzy przygotowali moc dodatkowych atrakcji. Wśród nich były: koncert zespołu Ryczące Dwudziestki, konkursy kibicowania i typowania, strefa fitness, pokazy zumby i flyboardów oraz zabawy dla dzieci. Impreza miała również wymiar charytatywny – zorganizowane zostały: Dzień Krwiodawstwa, odsłona akcji #dobropowraca, akcja informacyjna Chojnickiego Banku Żywności czy zbiórka kilometrów w ramach akcji „Naszym celem pomaganie poprzez rower i bieganie”.

Skomentuj: Triathlon Przechlewo 2016 zakończony [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*