Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą – „Na Dywaniku” [11.04.2018]

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą – „Na Dywaniku” [11.04.2018]

Tygodniowo, w Polsce rodzi się dwoje dzieci chorych na mukowiscydozę. Każdego dnia toczy się walka o oddech. O tej ciężkiej i nieuleczalnej chorobie, a także o formach wsparcia i perspektywach rozmawiamy z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa z Mukowiscydozą, oddział w Gdańsku.

Mukowiscydoza jest ciężką, nieuleczalną i ogólnoustrojową chorobą o podłożu genetycznym, która przede wszystkim atakuje układ oddechowy oraz pokarmowy. Chorzy się z nią rodzą, nie nabywa się jej w wieku późniejszym i nie można się nią zarazić. Jak dotąd jest chorobą nieuleczalną, ale wczesna diagnoza, badania kontrolne, odpowiednie systematyczne leczenie oraz szybki rozwój medycyny dają szansę na dłuższe i lepsze życie chorych na mukowiscydozę.

 

 

Pomóc mukowalecznym oraz ich rodzinom możemy poprzez przekazanie 1% podatku Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą oddział Gdańsku. W czasie wypełniania zeznania podatkowego PIT warto wpisać w pole KRS 0000342412.

Reklamy

Darowizny wpłacać można też na konto Bank Millennium S.A. 26 1160 2202 0000 0000 5464 4607. Dzięki temu zarówno Towarzystwo oraz jego podopieczni uzyskają „paliwo” do dalszej walki o najwyższą stawkę. Życie.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*