fot. I LO Kartuzy

Uczniowie Klasztornej przełamują bariery międzynarodowe

W ramach wolontariatu europejskiego, uczniowie I LO mają niezwykłą okazję do spotkań z rówieśnikami za zagranicy. Pomiędzy historiami o kulturze i zwyczajach, mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych.

no images were found

Uczniowie I LO od listopada ubiegłego roku mają niezwykłą okazję spotkać się z młodymi z innych krajów. Jest to możliwe dzięki współpracy doradcy Magdaleny Plichta z absolwentem kartuskiego tej szkoły – Mateuszem Wiśniewskim ze Stowarzyszenia Morena. W ramach projektu EVS Morena – wolontariat europejski – uczniowie Klasztornej mogli spotykać się z przedstawicielami Turcji, Francji i Hiszpanii.

Podczas dotychczasowych 6 spotkań uczestnicy projektu zaprezentowali młodzieży swój kraj, język, zwyczaje. Podzielili się kawałkiem swojej ojczyzny. Wzbudzili w młodych ludziach zainteresowanie, ale również sympatię dla swojego kraju. Ponadto opowiedzieli o własnych działaniach w ramach wolontariatu i całego projektu.

Reklamy

Dla licealistów nie tylko z klas dwujęzycznych była to niekonwencjonalna lekcja języka francuskiego i hiszpańskiego (np. poprzez naukę flamenco). Była to też okazja do krótkiego sprawdzianu z języka angielskiego, ponieważ spotkania prowadzone były głównie w języku angielskim. Dodatkowo takie inicjatywy pozwalają zgłębiać istotę różnorodności kulturowej oraz przełamywać bariery obyczajowe czy cywilizacyjne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*