Uczniowie technikum odwiedzili kartuską komendę

Uczniowie technikum odwiedzili kartuską komendę

Wczoraj uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach odwiedzili kartuską komendę. Goście poznali specyfikę pracy policji. Funkcjonariusze oprowadzili uczniów po komendzie i odpowiadali na wszystkie pytania. Ponadto kartuskie policjantki opowiedziały uczniom technikum o rekrutacji do służby w policji.

Policja jest formacją, której specyfika pracy interesuje wielu ludzi. Źródła codziennych informacji często pokazują tę służbę w kontekście represji i kary. Jednak codzienna praca policjantów jest skupiona nie tylko wokół spraw kryminalnych i przestępców.

Policjanci to również dzielnicowi, którzy rozwiązują problemy mieszkańców, to funkcjonariusze czuwający nad bezpieczeństwem na wodzie oraz na drogach. To też specjaliści pracujący z trudną młodzieżą, czy przewodnicy psów służbowych pomagający odnaleźć zaginionych.

Reklamy

W miniony czwartek kartuską komendę odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach. Wizyta dała możliwość uczniom poznania od podszewki pracy kartuskich funkcjonariuszy. Pierwszą częścią spotkania było zwiedzanie budynku komendy oraz radiowozu.

Druga część odbyła się na świetlicy. Tam uczniowie zobaczyli sprzęty, które służą w codziennej pracy mundurowych. Policjantki omówiły także etapy rekrutacji do służby w policji.

Przypomnijmy, że kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m. in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską.

Kolejnym etapem po rekrutacji jest szkolenie podstawowe. Młodzi adepci w szkole policyjnej zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po odbyciu przeszkolenia, rozpoczną służbę w wyznaczonych jednostkach terenowych woj. pomorskiego.

Dokumenty od kandydatów do służby w policji są przyjmowane w:

-Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach przy ul. Sambora 41, 83-300 Kartuzy w dni powszednie w godzinach 8 – 15, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerem telefonu: 47 742 21 09.

-Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ul. Harfowa 60, 80-298 Gdańsk, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerami telefonów: 723-695-574, 607-235-276.

Więcej informacji dotyczących doboru znaleźć można TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*