fot. KWP Gdańsk

Uwięzili 18-latkę. Zamierzali przetrzymywać ją miesiącami [WIDEO, ZDJĘCIA]

Uwięzili 18-latkę. Zamierzali przetrzymać ją w mieszkaniu miesiącami. Odpowiedzą nie tylko za pozbawienie wolności nastolatki. Grozi im kilkanaście lat więzienia! Zobacz zdjęcia i wideo!

pomorska_policja_1

Zdjęcie 1 z 4

fot. Policja

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali podejrzanych o przetrzymywania w mieszkaniu nastolatki. Sprawcy pobili ją, grozili bronią i zapewniali, że przez najbliższe miesiące z mieszkania nie wyjdzie. Mężczyźni w wieku lat 30 i 32-latek usłyszą zarzuty nie tylko związane z pozbawieniem niespełna 18-letniej kobiety wolności . W trakcie przeszukania bowiem w ich mieszkaniah kryminalni znaleźli dwie jednostki broni, ok. 1 kg różnych substancji.  Zatrzymanym grozi im kara nawet kilkunastu lat więzienia.

Zobacz też: Droga nr 222 w Borkowie całkowicie zamknięta [MAPA]

Kobieta W poniedziałek, 7 sierpnia zjawiła się w jednym z gdańskich komisariatów. Powiadomiła policjantów, że od godzin popołudniowych poprzedniego dnia była siłą przetrzymywana przez kilku mężczyzn w jednym z mieszkań na terenie Gdańska. Sprawcy pobili ją i grozili bronią, zapewniając, że nie opuści tego mieszkania przez najbliższe miesiące. Kobieta uciekła rano. Wykorzystała chwilę nieuwagi swoich oprawców i uciekła.

Reklamy

Sprawą  zajęli się funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Policjanci wiedzieli, że zatrzymanie sprawców nie będzie proste. Jeden z nich od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż poszukiwany był listem gończym przez prokuraturę w Malborku, a drugi był notowany jako członek zorganizowanej grupy przestępczej.

Kryminalni  sprawdzili kilkanaście miejsc, w których mężczyźni mogliby przebywać. We wtorek, 8 sierpnia po południu, w wyniku pościgu prowadzonego na ulicach Gdyni, kryminalni z Gdańska zatrzymali pierwszego ze sprawców – 32-letniego mężczyznę. Dwie godziny później (również w pościgu) zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn do tej sprawy – 30 i 41–letniego.

W trakcie przeszukania ich mieszkań policjanci znaleźli i zabezpieczyli dwie jednostki broni, amunicję, ok. 1 kg różnych środków psychoaktywnych (dopalacze, kokaina, marihuana). Wśród zatrzymanych jest były konkubent pokrzywdzonej kobiety.

Zobacz też: Fałszywka w Kościerzynie: zapłacili w sklepie podrobioną 50-tką

Policjanci planują kolejne zatrzymania, sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Gdańsk – Oliwa, gdzie usłyszą zarzuty.

Zatrzymanym grozi kara nawet kilkunastu lat pozbawienia wolności.

Skomentuj: Uwięzili 18-latkę. Zamierzali przetrzymywać ją miesiącami [WIDEO, ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*