W Kiełpinie powstanie monitoring?

W Kiełpinie powstanie monitoring?

Na wniosek sołtysa Kiełpina Mirosława Paczoska oraz radnego Jarosława Plichty w środę w Urzędzie Miejskim w Kartuzach odbyło się spotkanie z burmistrzem Mieczysławem G. Gołuńskim w sprawie możliwości budowy monitoringu w sołectwie Kiełpino.

Urząd Miejski w Kartuzach rozważa złożenie wniosku o dofinansowanie budowy systemu monitoringu w Kiełpinie. W ostatnim czasie w Kiełpinie dochodziło do tragicznych zdarzeń, co może wpływać na obniżenie się poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

Budowa systemu monitoringu mogłaby pozwolić na wzrost wykrywalności sprawców przestępstw i wykroczeń, co docelowo może wpłynąć na ograniczenie niepożądanych zjawisk. Sołectwo Kiełpino w ramach funduszu soleckiego złożyło wniosek o rozpoczęcie budowy systemu.

Reklamy

Zobacz również: Kiełpino. Poznajesz go? Ten mężczyzna może mieć związek z włamaniem do plebanii

Dzięki dodatkowym środkom pozyskanym z budżetu państwa możliwa będzie instalacja systemu w większym zakresie. Na spotkaniu omówiono możliwe lokalizacje kamer w kontekście możliwości technicznych i spełnienia kryteriów merytorycznych programu.

Jednocześnie urząd informuje, że w ramach funduszu sołeckiego już wkrótce zostaną zainstalowane kamery w obrębie Wspólnej Chaty w Kiełpinie.

Urząd Miejski w Kartuzach, oprac. A.B., Zdj. ilustracyjne

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*