Bo czasem warto zapukać do drzwi seniora… Trwa rekrutacja wolontariuszy do niecodziennego projektu

Bo czasem warto zapukać do drzwi seniora… Trwa rekrutacja wolontariuszy do niecodziennego projektu

Rusza druga edycja projektu „Warto zapukać drzwi!”.To jeden z najradośniejszych projektów Stowarzyszenia Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP”. Na kolejną edycję czekaliśmy z wytęsknieniem!

Obecnie stowarzyszenie szuka WOLONTARIUSZY! Osób o wielkim sercu i wolnej chwili, aby spędzić ją z drugim człowiekiem. To właśnie wolontariusz spotykać się będzie z seniorem, stanie się dla niego kimś ważnym.

Zadania wolontariusza:

  • spotkania z seniorem,
  • uczestnictwo w szkoleniach i spotkaniach organizacyjnych,
  • pomoc w organizacji wydarzeń,
  • uśmiech i autentyczna chęć podarowania komuś odrobiny swojego serca,
  • chwila wolnego czasu.

Mile widziane jest prawo jazdy i samochód (dla osób z poza gminy Chmielno) oraz ukończone 18 lat.

Reklamy

CHCESZ SIĘ ZGŁOSIĆ?

Napisz wiadomość na adres e-mail: redakcja.chmielnononstop@gmail.com, bądź skontaktuj się za pośrednictwem Facebooka. Organizatorzy umówią się na spotkanie i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Odwiedź również stronę stowarzyszenia na Facebooku:https://www.facebook.com/chmielno.nonstop/


 

ZGŁOSZENIE NIE JEST WIĄŻĄCE, PODEJMIESZ DECYZJĘ PO ROZMOWIE. DLATEGO NIE CZEKAJ – ZGŁOŚ SIĘ TERAZ!

UWAGA! W Twoim sąsiedztwie mieszka samotny senior? Znasz starszą osobę, której brakuje towarzystwa? Daj o tym znać. Zgłoś się za pośrednictwem poczty e-mail (redakcja.chmielnononstop@gmail.com), bądź w wiadomości prywatnej na stronie stowarzyszenia na Facebooku. Organizatorzy pomogą w zgłoszeniu seniora do projektu, a przede wszystkim spróbują  „zapukać do drzwi” kolejnego seniora.

Projekt dofinansowany jest ze środków Gminy Chmielno. Realizowany we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Chmielnie.

———-

Projekt „Warto zapukać do drzwi!” realizowany jest przez Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP”. Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, wzajemne zrozumienie i zwykła, ludzka rozmowa. „Warto zapukać do drzwi!” ma na celu integrację międzypokoleniową, aktywizację emerytów, osób starszych i samotnych, a także edukację i wychowanie młodego pokolenia, zaszczepianie w młodzieży szacunku do osób starszych oraz zapobieganie izolacji społecznej seniorów.

CZYTAJ TEŻ: „Warto zapukać do drzwi!” – za nami I edycja projektu [ZDJĘCIA]

Pierwsza edycja projektu miała miejsce w ubiegłym roku. Wolontariusze przeszli specjalne szkolenie, przygotowujące ich do realizacji całego projektu oraz spotkania z seniorem. Przez parę miesięcy każdy z wolontariuszy spędzał czas ze „swoim” seniorem – rozmawiali, rozwijali swoje pasje, wspominali i dzielili się swoimi radościami i smutkami. Odbyły się także różne wydarzenia, mające na celu integrację seniorów i ich aktywizację, m.in. warsztaty fotograficzne pod okiem Aleksandry Robak oraz wspólny seans filmu „Zimna Wojna” w Kinie za Rogiem w Chmielnie. I edycja „Warto zapukać do drzwi” zakończyła się na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. Była to idealna okazja do wręczenia upominków oraz podziękowań biorącym udział w projekcie seniorkom oraz wolontariuszom, a także przyjaciołom projektu. Ponieważ było to ostatnie spotkanie przedświąteczne w tym gronie, nie zabrakło również dzielenia się opłatkiem. Nie zapomnieliśmy o uroczystym torcie i wspólnej zabawie. Niespodziankę zgotowali także harcerze z Sierakowic, którzy przygotowali wiele gier i zabaw.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*