Weekendowi kierowcy po alkoholu i narkotykach

Weekendowi kierowcy po alkoholu i narkotykach

W miniony weekend kartuscy policjanci zatrzymali 2. kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę mimo tego, że wcześniej spożywali alkohol. Dodatkowo mundurowi zatrzymali mężczyznę, który prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków.

W minioną sobotę po godzinie 1 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w Sierakowicach auto marki BMW. Kierowcą pojazdu okazał się być 23-letni mieszkaniec pow. kartuskiego. Podczas czynności od kierowcy wyczuwalna była woń alkoholu, w związku z czym mundurowi zbadali go alkomatem.

Badanie wykazało, że 23-latek ma w swoim organizmie 1,6 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że 23-latek nie ma uprawnień do kierowania.

Reklamy

Kolejny kierowca został zatrzymany przez kartuskich policjantów w sobotni wieczór w miejscowości Ręboszewo (gm. Kartuzy). Mundurowi skontrolowali 21-letniego kierowcę volkswagena. Mężczyzna podczas kontroli był zdenerwowany, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy.

Policjanci zbadali trzeźwość 21-latka oraz przebadali go narkotestem. Policyjne badanie wykazało, że kierowca volkswagena prowadził pojazd będąc pod wpływem amfetaminy. Funkcjonariusze zatrzymali 21-latka oraz przewieźli go do szpitala w celu pobrania krwi do badań.

Ostatni kierowca został zatrzymany w niedzielne popołudnie w Sulęczynie. Policjanci z Sierakowic skontrolowali 36-letniego kierowcę forda. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy, badanie alkomatem wykazało, że ma on w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Ponadto po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że 36-latek nie ma uprawnień do kierowania. Powyższe zdarzenia mogły skończyć się tragicznie poprzez nieodpowiedzialne zachowanie kierowców.

Kierowcy, którzy zdecydowali się na jazdę samochodem pomimo wcześniejszego spożywania alkoholu czy narkotyków, odpowiedzą przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu czy substancji odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Dodatkowo 21-latek i 36-latek odpowiedzą za jazdę pomimo braku uprawnień.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*