Weekendowi nietrzeźwi kierowcy. Policja zatrzymała ich „prawka”

Weekendowi nietrzeźwi kierowcy. Policja zatrzymała ich „prawka”

W miniony weekend kartuscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich, będąc „pod wpływem” spowodował kolizję drogową.

Pierwszy z nich, 54-letni mieszkaniec gminy Kartuzy, w Grzybnie kierował hyundaiem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo doprowadził do kolizji drogowej z kierowcą nissana. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego auto trafiło na policyjny parking.

Kolejną kierującą wyeliminowali z ruchu policjanci z Posterunku Policji w Chmielnie. 26-letnia mieszkanka gminy Przodkowo, kierowała pojazdem marki Volkswagen Lupo, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Kobiecie zatrzymane zostało prawo jazdy.

Reklamy

Trzeci kierujący, 22-letni mieszkaniec Kartuz, prowadził motorower mając w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu. W dodatku obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz decyzja o cofnięciu uprawnień.

-Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nie róbmy tego nigdy będąc pod wpływem alkoholu, bo narażamy innych oraz siebie na niebezpieczeństwo utarty zdrowia, a nawet życia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 3 lat. Dodatkowo przypominamy, że 14 marca 2024 roku weszły w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów kierowcom mającym we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Samochód straci też kierowca, który np. spowodował wypadek drogowy i uciekł z miejsca zdarzenia. Konfiskata jest obowiązkowa – alarmuje kartuska policja.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*