Weź udział w konkursie plastycznym „Moja Mała Ojczyzna”!

Weź udział w konkursie plastycznym „Moja Mała Ojczyzna”!

Już po raz trzeci odbywa się regionalny konkurs plastyczny „Moja Mała Ojczyzna”. Kierowany jest do uczniów z powiatu kartuskiego. Tegorocznym tematem przewodnim jest „Ceramika Kaszubska”.

Po raz trzeci na terenie powiatu kartuskiego realizowany jest konkurs plastyczny „Moja Mała Ojczyzna”. Jego organizatorami są Zespół Kształcenia i Wychowania oraz Rada Rodziców przy ZKiW w Klukowej Hucie. Do udziału zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ośrodków, w których dzieci realizują obowiązek szkolny. Tegorocznym tematem przewodnim jest „Ceramika Kaszubska”.

Celami konkursu jest m.in. upowszechnianie wartości rodzimej kultury ludowej regionu oraz uwrażliwienie na piękno całego świata. Prace konkursowe można dostarczyć osobiście lub nadsyłać na adres ZKiW w Klukowej Hucie do dnia 11 maja. Uroczyste rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród odbędzie się w czasie Festynu Rodzinnego w Klukowej Hucie już 27 maja.

Reklamy

Z regulaminem konkursu zapoznać można się szerzej na stronie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie.

Patronami honorowymi konkursu są Starosta Kartuski Janina Kwiecień, wójt gminy Stężyca Tomasz Brzozkowski oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Odbywa się on również pod patronatem zKaszub.info.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*