Wielki ogólnopolski sukces kartuskiej „dwójki”

Wielki ogólnopolski sukces kartuskiej „dwójki”

Srebrny medal to rewelacyjny dorobek ze Szkolnych Mistrzostw Polski w Biegach Sztafetowych, debiutujących w imprezie tego kalibru uczniów z kartuskiej „dwójki”. Świetnie poradzili sobie również chłopcy ze szkoły nr 1 w Kartuzach.

W miony weekend odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Po awansie z pierwszego miejsca na szczeblu wojewódzkim 3 placówki z naszego regionu stanęły do rywalizacji o tytuły mistrzowskie reprezentując województwo pomorskie – Mała Szkoła w Szopie (dziewczęta) klasy 7-8, a także w klasach 4-6 SP Nr 1 (dziewczęta) oraz SP Nr 2 w Kartuzach (chłopcy). Finał rozegrano w sobotę w Białymstoku.

Na bardzo wymagającej i trudnej technicznie trasie wspaniale zaprezentował się zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. Po bardzo zaciętej rywalizacji w kategorii klas 4-6 dziewczęta uzyskały srebrny medal.

Reklamy

Wicemistrzynie zameldowały się na mecie zaledwie 2 sekundy za zwycięską sztafetą. Warto dodać, że kartuska dwójka miała ze wszystkich startujących jedną z najmłodszych ekip, w większości uczennice klas 5 i 4, które na co dzień są członkiniami Grupy Sportowej „Dwójka na medal” projektu realizowanego przez „dwójkę” oraz AMS – Akademię Młodego Sportowca.

Skład sztafety: Wiktora Wiczkowska, Antonina Koszałka, Zuzanna Gruba, Martyna Kryszewska, Martyna Gliniecka, Oksana Pestka oraz rezerwowa Lena Bartwicka. Trener to Karol Nowakowski oraz nauczyciel Bartosz Pryczkowski.

Warto dodać, że jako kibice uczestniczyło wielu rodziców zawodników, którzy zagrzewali i wspierali swoje dzieci i wszystkie drużyny na trasie.

Chłopaki z kartuskiej „jedynki” z klasy 6A zajęły 6. miejsce w zawodach w Białymstoku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*