Wkrótce rozpoczęcie prac przy drodze dla pieszych na trasie Przyjaźń – Skrzeszewo

Wkrótce rozpoczęcie prac przy drodze dla pieszych na trasie Przyjaźń – Skrzeszewo

Za nami podpisanie umowy na realizację I etapu prac przy budowie drogi dla pieszych przy drodze Przyjaźń – Skrzeszewo. To kolejne zadanie realizowane ze wsparciem zewnętrznym.

I etap prac zakłada przede wszystkim wykonanie budowy drogi o długości ok. 1km o nawierzchni z kostki betonowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Łąkową w Przyjaźni, w stronę Skrzeszewa.

Do zadań wykonawcy należeć będzie również budowa: wyniesionego przejścia dla pieszych, odwodnienia w zakresie projektowanej drogi, oświetlenia drogowego i kanału technologicznego. Wykonawca wykona również m. in. oznakowanie pionowe i poziome, a także zajmie się zagospodarowaniem zieleni.

Reklamy

Prace wykona spółka Saferoad Kabex Sp. z o. o. Termin ich wykonania to marzec przyszłego roku. Koszt I etapu to niemal 2 mln zł, z czego 1 002 500,00 zł pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

To jeszcze nie wszystko – na II etap budowy tej drogi gmina Żukowo pozyskała już 2 mln zł dofinansowania, tym razem z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*