pixabay.com

Włamanie w Kartuzach: sprawcy w rękach policji

Kolejne włamanie w Kartuzach. Tym razem do gimnazjum przy ul. Piłsudskiego. Złodzieje wynieśli ze szkoły sprzęt elektroniczny wart około 6 tys. zł. Sprawcami kradzieży z włamaniem okazali się 15- i 20-latek. Starszemu z włamywaczy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, młodszemu – postępowanie przed sądem rodzinnym.

Fot.: pixaay.com/ CC0 Public Domain
Do włamania doszło w nocy z soboty na niedzielę.  Kartuscy policjanci otrzymali powiadomienie o uruchomionym alarmie w gimnazjum przy ul. Piłsudskiego. Złodzieje weszli do szkoły wybijając okno w jednym z pomieszczeń. Ukradli sprzęt komputerowy i elektroniczny o łącznej wartości około 6 tysięcy złotych.

Zobacz też: Pożar szatni na stadionie w Przyjaźni [ZDJĘCIA]

Po interwencji na miejscu zdarzenia policjanci zaczęli patrolować miasto ze wzmożoną czujnością. W ten sposób natrafili na jednego ze sprawców, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Był to 20-latek, mieszkaniec Kartuz. Do jego 15-letniego kompana policjanci dotarli w poniedziałek rano.

Reklamy

Starszemu grozi do 10 lat więzienia, młodszym zajmie się sąd rodzinny. W chwili obecnej wyjaśniane są okoliczności zdarzenia. Niestety, udało się odzyskać tylko część skradzionego sprzętu. 

Skomentuj: Włamanie w Kartuzach: sprawcy w rękach policji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*