Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

Policjanci z Posterunku w Stężycy zatrzymali 37-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu bytowskiego podejrzanego o włamanie do garażu. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy dzięki czujności ochroniarza z lokalnej firmy. Teraz podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


W sobotę (19.01.br.) około godz. 15 funkcjonariusze Posterunku Policji w Stężycy zostali zaalarmowani przez ochroniarza lokalnej firmy, że w jednej z miejscowości w gminie załączył się alarm w jednym z pomieszczeń.
Policjanci natychmiast udali się w okolice zdarzenia. Po krótkiej penetracji zauważyli, że przy jednym z garaży kręci się jakiś mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności wobec podejrzanie zachowującego się mężczyzny. Okazało się, że 37-latek włamał się do pomieszczenia, ukradł z niego elektronarzędzia oraz traktor ogrodowy o łącznej wartości ponad 40 tys.zł. Ponadto podczas zatrzymania mężczyzny ujawniono przy nim amfetaminę.

Funkcjonariusze przeszukali również miejsce zamieszkania podejrzanego, w którym ujawnili ponad 60 sztuk elektronarzędzi. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności związane z działalnością 37 – latka sprawdzając, czy nie ma on na swoim koncie innych kradzieży oraz włamań. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kartuzach, która zastosowało wobec niego dozór policyjny.

Reklamy

Za czyny, o które jest on już podejrzany, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*