WOŚP Żukowo

WOŚP Żukowo: padł rekord [ZDJĘCIA]

Finał WOŚP w Żukowie był rekordowy! Sztab jeszcze liczy pieniądze, al już wiadomo, że zebrano około 55 tys. zł. Brawo dla żukowian! W galerii prezentujemy zdjęcia wykonane podczas imprezy w hali przy ul. Armii Krajowej!

no images were found

To był strzał w dziesiątkę. Żukowo postawiło na występy lokalnych artystów, co sprawiło, że atmosfera podczas tegorocznego WOŚP była bardzo rodzinna. Oficjalną imprezę rozpoczęto o godzinie 15. Burmistrz Żukowa, Wojciech Kankowski wręczył puchary zwycięzcom biegu pt. „Policz się z cukrzycą”, który odbył się kilka godzin wcześniej na ulicach Żukowa. Następnie sceną zawładnęli młodzi mieszkańcy gminy, a wśród nich laureaci zeszłorocznego konkursu talentów w Borkowie. Śpiewające: Oliwia Makurat, Nikola Miąskowska, Aleksandra Grzeszczak, Sofia Kozerska, a także rapujący Maciej Szadach. Nie zabrakło też urokliwych „Banińskich kwiatuszków” i akrobatki Natalii Chustkak.

Zobacz też: WOŚP w Żukowie: bieg „Policz się z cukrzycą…” [ZDJĘCIA]

Swoje talenty zaprezentowały również tancerki z żukowskiej Rapsodii, uczniowie ze Studio Tańca Mambo oraz kilkoro absolwentów żukowskiego gimnazjum. Na zakończenie potężną dawkę dobrej muzyki przekazał zespół Fermata w połączeniu z zespołem Agape: Iga Pobłocka, Monika Dejk – Ćwikła oraz Oskar Majkowski. Wisienką na torcie był występ przebojowej i uśmiechniętej Weroniki Korthals.

Reklamy

Między pokazami muzyczno-tanecznymi odbywały się licytacje – i to nie byle jakie. Przedmiotów do wylicytowania było naprawdę dużo. Począwszy od piłek, plakatów drużyn piłkarskich, voucherów na obiady w tutejszych restauracjach, a kończąc na sprzęcie do ćwiczeń, czy tortach z cukierni Markiza.

Największym hitem okazał się voucher na lot samolotem ze szkoleniem wstępnym, który wylicytował Jerzy Raduszkiewicz za 540 złotych. Pan Jerzy licytował się z Aleksandrą Rogalewską – dyrektor żukowskiego OKiS-u, która również marzyła o locie.

Ponadto duże kwoty padły przy licytacjach kosza wędlin z GS Żukowo za który 500 zł postanowiła zapłacić  Anna Borowicz oraz ogromnego misia podarowanego przez szkołę My Time – tu również 500 zł wylicytował Maciej z Hop. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też torty z cukierni Markiza, a jeden z nich trafił w ręce burmistrza Żukowa.

Miłym akcentem było pojawienie się wśród gości fotografa – Macieja Kosycarza. Z chęcią podpisał kilka książek ze zdjęciami swojego autorstwa, które zostały wystawione na sprzedaż.

Impreza tradycyjnie zakończyła się „światełkiem do nieba”. Pokaz fajerwerków był naprawdę udany i zachwycił wszystkich oglądających.

Podczas licytacji zebrano 5 460 zł, natomiast wolontariusze do godziny 20 uzbierali aż 54 906 zł. Przypomnijmy, że 55 wolontariuszy kwestowało na ulicach Żukowa, Przyjaźni, Skrzeszewa, Leźna i Chwaszczyna. Ostateczna kwota uzbierana podczas WOŚP w Żukowie będzie znana po zakończeniu internetowych aukcji. Jednak już teraz wiemy, że padł rekord!

Skomentuj: WOŚP Żukowo: padł rekord [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*