Uczniowie ZSZiO w Kartuzach w Stanach Zjednoczonych

Uczniowie ZSZiO w Kartuzach w Stanach Zjednoczonych

Na zaproszenie ośmiu amerykańskich rodzin, 18 uczniów szkoły „Na Wzgórzu” (ZSZiO w Kartuzach) wraz z Klaudią Kamińską-Zwara wyjechało do Oklahomy. W ciągu 9 dni pobytu mieli okazję poznać amerykańską kulturę, pogłębić przyjaźnie oraz zwiedzić fragment Stanów Zjednoczonych.

[Not a valid template]Uczniowie zwiedzili m.in. Oklahoma City National Memorial & Museum, The Chlidren’s Center Rehabilitation Hospital – największy w Ameryce specjalistyczny szpital rehabilitacyjny dla dzieci czy National Cowboy & Western Heritage Museum – muzeum dziedzictwa Oklahoma City.

CZYTAJ TEŻ: „Mój dom. Moja Polska”- rozstrzygnięcie powiatowego konkursu fotograficznego [ZDJĘCIA]

– Każdy dzień był pełen niespodzianek i wydawać się mogło że już nic ciekawszego się nie wydarzy. Tymczasem zostaliśmy zaskoczeni paradą rdzennych mieszkańców Ameryki, pokazem samolotów odrzutowych i koncertem. Obejrzeliśmy również mecz baseball’a i byliśmy na rodeo. Swój czas poświęcili nam nie tylko nasi gospodarze ale również prezes oraz dyrektorzy największej sieci restauracji „Sonic”. W centrali firmy mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wyglądała droga do kariery poszczególnych osób oraz jak wygląda proces powstawania nowych produktów. Każdego dnia byliśmy zapraszani na wspólne posiłki do rodzin, spędzaliśmy czas tańcząc, śpiewając i grając w gry. Nie byłoby to możliwe gdyby nie zaangażowanie państwa Dawn i Marka Davis i nauczycielki z naszej szkoły K. Kamińskiej-Zwara – relacjonują.

Reklamy

info i foto: ZSZiO w Kartuzach

Wzgórze w USA
fot. ZSZiO w Kartuzach

 

2 komentarze

  1. Cały ten cudowny wyjazd to zasługa Pani Klaudi Kamińskiej-Zwara!

  2. Jak tam na klasztornej? 😛 #wzgórzemożliwości

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*