Z pasji do kuchni… Seweryn Stencel, absolwent ZSP w Somoninie

Z pasji do kuchni… Seweryn Stencel, absolwent ZSP w Somoninie

Seweryn Stencel jest absolwentem Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Somoninie. Kształcił się jako kucharz. Obecnie pracuje w restauracji „Zielona Brama” w Przywidzu.

Fot. Marta Dettlaff
Fot. Marta Dettlaff

Umiejętności doskonalił dzięki wytrwałej, sumiennej pracy i naśladowaniu swoich przełożonych. Szefowie kuchni byli często jego mentorami,  pokazali mu podstawy efektywnej pracy. Doświadczenie zdobywał u różnych pracodawców. Jest zwolennikiem podziału zadań podczas nauki w szkole. Jego zdaniem 50% wiedzy oraz umiejętności powinno się uzyskać w pracowni gastronomicznej, a kolejne 50 % – u pracodawców. Tak właśnie wyglądała jego szkolna droga zawodowa.

Po ukończeniu ZSZ przez rok pracował poza branżą w Szwecji, Anglii i w Niemczech. Wtedy właśnie nauczył się szanować pracodawcę i pracowników, poznał różne kultury, zwyczaje oraz tradycje. Był kucharzem w kilku restauracjach na terenie Kaszub. Wyznaje zasadę, że jeśli w pracy panuje niewłaściwy klimat, należy zmienić miejsce, by móc się rozwijać. Obecnie jest członkiem młodego zespołu w lokalu „Zielona Brama” w Przywidzu. Powrócił do tego miejsca, by doskonalić swoje umiejętności przyrządzania mięs, zwłaszcza gęsiny. Smakoszom jedzenia poleca zupy, przystawki, a przede wszystkim wyśmienite pierogi z różnorodnym farszem.

Reklamy

Seweryn Stencel – absolwent Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Somoninie należy do osób, mających świadomość swoich mocnych stron, które mogą docenić także pracodawcy. Proces poszukiwania przez niego pracy był wypełniony pozytywną motywacją. Udało mu się znaleźć ciekawą pracę i rozpocząć budowanie kariery zawodowej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*