Zabytkowe mercedesy w Kartuzach

Zabytkowe mercedesy w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Zabytkowe mercedesy w Kartuzach można było oglądać od godz. 11 do 13. Samochody przejechały z Gdańska zatrzymały się na Rynku, by po trwającej niemal dwie godziny prezentacji udać się w dalszą podróż między innymi do Chmielna i Szymbarku. Zobacz zdjęcia!

zabytkowe_mercedesy_kartuzy_-019_800x544

Zdjęcie 1 z 72

Fot.: Waldemar Kaiser

Mercedesy i ich kierowcy uczestniczą w  XV Zlocie Zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland 2016, który odbywa się w Gdańsku. W piątek zabytkowe auta mieli okazję obejrzeć między innymi  mieszkańcy Kartuz, Chmielna i Szymbarku. W sobotę zaś cuda niemieckiej techniki motoryzacyjnej podziwiać będą gdańszczanie. 

Zobacz też: Runmageddon w Gdyni: bieg widziany z wód zatoki [ZDJĘCIA]

Rajd przez Kaszuby to dla wiekowych aut prawdziwe wyzwanie. A to co im najbardziej szkodzi to… korki i paliwo kiepskiej jakości. Przekonały się o tym dwie załogi. W jednym z aut zagotowała się woda w chłodnicy, a inny trzeba było popchać.  

Reklamy

Kierowcy bardzo dbają o swoje cacka. Szwedzi auta na zlot dostarczyli na lawetach. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem prezentowane w Kartuzach mercedesy to nie tylko zabytkowe, ale często unikalne pojazdy. Dość przywołać tu przykład auta marki Mercedes Benz 230 N roadster typ W 143 z 1937 roku, którego wyprodukowano jedynie 38 sztuk. 

Skomentuj: Zabytkowe mercedesy w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*