Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. ZUS zaprasza na Dzień Seniora w Kartuzach

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. ZUS zaprasza na Dzień Seniora w Kartuzach

Porady specjalistów z instytucji partnerskich oraz ekspertów ZUS-u, którzy odpowiedzą m. in. na pytania dotyczące rent i emerytur, waloryzacji oraz innych ważnych dla seniorów kwestii, czekają na uczestników spotkania w Kartuzach. To element cyklu  wydarzeń organizowanych przez ZUS w ramach obchodów „Dnia Seniora” w całej Polsce.

W tym roku „Dzień Seniora” odbywa się pod hasłem „Senior manager ds. własnego bezpieczeństwa”.

W czwartek 23 listopada od godz. 09 do 11 ZUS zaprasza na spotkanie do Inspektoratu przy ul. Ceynowy 5. Uczestnicy będą mogli wysłuchać prelekcji o zasadach przeliczania rent i emerytur i przysługujących do nich dodatkach, a także obowiązkach związanych z podjęciem dodatkowego zatrudnienia, którą przedstawi ekspert z ZUS.

Reklamy

Policjanci opowiedzą natomiast jak zadbać o swoje codzienne bezpieczeństwo, a o odpowiedniej profilaktyce zdrowotnej seniorzy dowiedzą się od pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia. Współorganizatorem akcji jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Więcej informacji na temat wydarzeń oraz szczegółowy harmonogram można znaleźć na tej stronie w zakładce „Dzień seniora”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*