Zespół Malbork/Sierakowice na I miejscu reginalnego Klubowego Mistrzostwa Polski

Zespół Malbork/Sierakowice na I miejscu reginalnego Klubowego Mistrzostwa Polski

KKPN Olimpico Malbork/”expert” Pantery Sierakowice na kolejkę przed zakończeniem regionalnego Klubowego Mistrzostwa Polski U-13 zapewniły sobie I miejsce. Udało im się wygrać mecz w Sierakowicach z AP LG Gdańsk po bramkach Juli Jędrzejewskiej oraz Julii Wodzińskiej.

no images were found

W niedzielę na sierakowickim stadionie rozegrano III kolejkę Klubowych Mistrzostw Polski U-13. Spotkanie odbyło się pomiędzy KPN Olimpico Malbork/”expert” Pantery Sierakowice a Akademią Piłkarską Lechia Gdańsk. Dziewczęta z Malborka/Sierakowic dwukrotnie pokonały dziewczęta z Gdańska. Jednakże do tego meczu podeszły osłabione z powodu choroby i o wynik spotkania można było się martwić.

Pierwsza połowa to typowe piłkarskie szachy z przewagą dziewczyn Malborka/Sierakowic. Dziewczęta z Gdańska próbowały gry z kontry, ale tego dnia Julia Cyman była pewnym filarem obrony i hamowała wszelkie ich zapędy.

Reklamy

W drugiej połowie dziewczęta z Gdańska ruszyły do zmasowanego ataku, ale dzielnie radziły sobie z obroną zawodniczki Olimpicu. W 40 min Wiktoria Malek z rzutu rożnego celnie zagrała w pole karne, gdzie Julia Jędrzejewska z woleja trafiła do bramki. Kilka minut później – dzięki akcji Julki Cyman oraz Julii Wodzińskiej – udało im się zdobyć kolejną bramkę.

Wynik nie uległ zmianie już do końca meczu. Dzięki temu zawodniczki z Malborka/Sierakowic zapewniły sobie awans z pierwszego miejsca do kolejnej fazy. W nim właśnie zagrają w Wałczu z województwami z zachodniej Polski. W dniach 24 – 25 marca w Gdańsku zostanie rozegrana ostatnia już kolejka. W rzeczywistości będzie to gra sparingowa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*