fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

Zgłoś kandydata do Pomorskiej Nagrody Artystycznej

Do 20 lutego można zgłaszać kandydatury do Pomorskiej Nagrody Artystycznej. Liczy się zarówno działalność artystyczna, jak i mecenat.

fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

Pomorska Nagroda Artystyczna przyznawana jest w trzech kategoriach. Nagradzając „Kreację Artystyczną” kapituła honoruje wydarzenie artystyczne jakie miało miejsce w minionym roku. W drugiej kategorii „Pomorska Nadzieja Artystyczna” statuetką nagradzany jest artysta, niekoniecznie debiutujący, którego dokonania artystyczne rokują wielkie nadzieje na przyszłość. W kategorii „Mecenat Kultury” nagradzane są osoby lub firmy wspierające kulturę, środkami niepochodzącymi ze źródeł publicznych. Przyznawana jest również indywidualna nagroda specjalna. „Wielką Pomorska Nagrodę Artystyczną” przyznaje marszałek województwa pomorskiego za całokształt wybitnych osiągnięć artystycznych.

Prawo do zgłaszania kandydatów do pomorskiej nagrody artystycznej mają: wszyscy dotychczasowi laureaci nagrody, stowarzyszenia i związki twórcze, instytucje kultury, organy administracji publicznej, szkoły wyższe i artystyczne, media, organizacje pozarządowe i podmioty działające w sferze kultury.

Reklamy

Ze zgłoszonych kandydatów wybieranych jest dziesięć nominacji w kategorii „Kreacje artystyczne” i po trzy nominacje w pozostałych kategoriach. Ostatecznego wyboru spośród osób nominowanych dokonuje Duża Kapituła w skład której wchodzą m.in. laureaci nagrody z lat poprzednich.

Pełen regulamin oraz ankieta dostępne są na stronie – pomorskie.eu.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres:

Biuro Pomorskiej Nagrody Artystycznej
Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
ul. Korzenna 33/35
80-851 Gdańsk 50
fax 58 301 19 57
email: nagroda@nck.org.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*