Zgłoś się na 3. Bieg Arasmusa!

Zgłoś się na 3. Bieg Arasmusa!

3. Bieg Arasmusa – wystartowały zgłoszenia! Szybka trasa, wysokie nagrody i jeszcze więcej atrakcji! Dużymi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji Biegu Arasmusa.

16 września w Kiełpinie, k. Kartuz, już po raz trzeci, odbędzie jedno z największych wydarzeń sportowych na Kaszubach i całym Pomorzu, z czołówką polskich zawodników oraz reprezentantów innych krajów, a także rzeszą ponad 2 tysięcy osób, biegaczy w każdym wieku – dzieci, młodzieży i dorosłych oraz setkami kibiców na trasie biegu. Szansę startu w tym roku będzie miało w atestowanym biegu na szybkiej trasie 5 kilometrów aż 800 biegaczy, 400 dzieci w biegu Małego Arasmusa oraz 500 uczestników biegu Rodzinnego Run and Fun. Nowością będzie ciekawy i emocjonujący bieg dla Par.

Bieg Arasmusa odbywa się od 2016 ku pamięci ks. Antoniego Arasmusa, wieloletniego  i zasłużonego rektora kiełpińskiej Parafii.

Reklamy

Dzięki połączeniu eventu sportowego z rodzinnym, bieg ma charakterystyczny klimat, zarówno pikniku sportowego jak również święta sportu na najwyższym poziomie. Z każdą kolejną edycją impreza nabiera rozpędu i prestiżu. Mamy aspiracje by był to najszybszy bieg atestowany na dystansie 5 kilometrów nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju! Od 2 lat udowadniamy, że potrafimy zorganizować świetną imprezę biegową znaną już w wielu zakątkach kraju!  Zawodnicy lubią nasze imprezy bo czuć, że robimy to z pasji. Dla nas uczestnik jest najważniejszy. Nie ma to być kolejna odhaczona impreza w kalendarzu, ale za każdym razem pragniemy czymś zaskoczyć. Niespodzianek nie zabraknie w tym roku. W tym roku na naszej imprezie będziemy gościći nagradzaćpracowników weterynarii w pierwszych Mistrzostwach Polski! Prognozujemy, że w tej klasyfikacji wystartuje blisko 60 osób związanych ze środowiskiem Weterynarii z całej Polski – oczywiście aktywni, doświadczenibiegacze jak równieżCi początkujący. – przekazuje Karol Nowakowski, Dyrektor biegu.

Czołówkana starcie

Po raz kolejny organizatorzy zapraszają na start wyśmienitą krajową czołówkę, która powalczy o jedne z najlepszych wyników w Polsce na dystansie 5km. Tak było w roku ubiegłym, kiedy to Tomasz Grycko z Władysławowa, tegoroczny Mistrz Polski w biegach przełajowych, finiszował z  czasem 14:21.  Zgłoszenia wystartowały 3 kwietna. Na liście startowej widnieje już 240 zawodników. Wśród nich nie zabraknie także takich nazwisk, kóre mogą powalczyć o poprawienie ubiegłorocznych wyników.

 

Do grona Partnerów i Sponsorów dołącza coraz więcej firm i instytucji. W tym roku po raz kolejny imprezę wspierają Powiat Kartuski, Invest Brzeski, Firma Transportowa Kastel, Meble Brzeski, Luknet czy Szybka Kolej Miejska w Trójmieście.  Jednym z głównych Partnerów Techniczny została firma odzieżowa Adrunaline – marki której będzie można zakupić okolicznościowe, wysokiej jakości koszulki. Aktualnie dużym zainteresowaniem cieszą się także rękawki z nadrukiem kaszubskim, które powędrują do pakietów zawodników.

Partnerem Strategicznym jest Gmina Kartuz z Burmistrzem Mieczysławem Gołuńskim na czele, który objął Patronat Honorowy.

 

Ambasadorzy promuję Bieg Arasmusa

Na początku roku ogłoszono nabór do drugiej edycji programu Ambasador Arasmusa. Wpłynęło aż 18 kandydatur spośród których, wybrano 11 osób, 11 różnych motywacji, 11 różnych poziomów wytrenowania, ale wszyscy mająjeden wspólny cel – inspirowaćbieganiem i cieszyćsięaktywnym, zdrowymsportowym życiem! Ambasadorzy przekonują, że warto wystartować w Stolicy Kaszub i motywują oraz inspirują innych do aktywności. To bardzo ważna wartość dodana naszej imprezy– informują organizatorzy.

Aktywne dzieciaki na start

Zgłoszenia do bezpłatnych biegów dziecięcych wystartują 1 sierpnia. Limit zgłoszeń ustalono na 400 osób. Każdy uczestnik wystartuje ze specjalnym numerem startowym i otrzyma w biurze zawodów bogaty pakiet startowy w tym kosmetyk naszego nowego Partnera firmy Ziaja Polska. Po biegu specjalnie dla najmłodszych sportowców będzie czekała rozbudowana w tym roku strefa aktywności.

 

Certyfikat jakości

Przypomnijmy, że Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne European Athletics w programie Running for Allprzyznało Biegowi Arasmusa po raz kolejny certyfikat jakości. Tym razem w postaci 5 gwiazdek.

 – To wielkie wyróżnienie. Udział w „Running for All” oznacza wiarygodność, a także gwarantuje jakość i bezpieczeństwo biegaczom i wszystkim uczestnikom, władzom lokalnym, usługodawcom, sponsorom i partnerom

Decyzja dotycząca wypracowania standardów bezpieczeństwa i jakości biegów ulicznych została podjęta przez European Athletics aby ułatwić biegaczom możliwość wyboru imprez biegowych, zapewniając im narzędzie weryfikujące poziom organizacyjny danego biegu. Bieg Arasmusa jest jedną z 620 imprez biegowych z całej Europy, które zostały włączone do projektu zrzeszającego najlepsze europejskie imprezy biegowe od 5km do maratonu Oprócz nas są tam m.in.: maratony w Paryżu, Warszawie, Londynie, Pradze, Rotterdamie czy Rzymie, półmaratony w Gdyni, Atenach, Leeds, Rzymie, a także prestiżowe biegi na 5 i 10 km w Europie.– komentuje wyróżnienie Karol Nowakowski.

 

Poniżej najważniejsze informacje dotyczące zgłoszeń i klasyfikacji:

Limit uczestników: 800 zawodników.

Termin zgłoszeń:

Start: 3.04.2018r. do wyczerpania miejsc

Zgłoszenia pod tym linkiem:

 

Zgłoszenie biegu rodzinnego Run nad Fun w dniu biegu.

 

Dodajmy, że z każdej opłaty startowej 3 zł przekazane zostaną na cele charytatywne w ramach akcji „Biegamy i Pomagamy”, którą to organizatorzy zainicjowali na pierwszej edycji. Cel podany do publicznej wiadomości zostanie już niedługo.

 

Wszelkie informacje i liczne ciekawostki, konkursy dostępne są na profilu fejsbukowym: Bieg Arasmusa oraz stronie www.biegarasmusa.pl.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*