fot. Kaszebe Baszka/ Franciszek Derra – trzeci od lewej

Zmarł Franciszek Derra – pierwszy mistrz Polski w Baśkę

Z przykrością informujemy, iż zmarł znakomity baśkarz Franciszek Derra. Wieloletni zawodnik zespołu Szumleś City odszedł w wieku 62 lat.

fot. Kaszebe Baszka/ Franciszek Derra – trzeci od lewej

Franciszek Derra był pierwszym sportowo wyłonionym Mistrzem Polski w „Baśkę”. Bliskim i znajomym dał się poznać jako człowiek pogodny, uśmiechnięty i życzliwy. Cenił sobie życie z rodziną na łonie natury. Z przekonania był ekologiem,a jego wielką pasją było wędkarstwo i zbieranie płodów runa leśnego.

Był bardzo pogodnym, radosnym zawodnikiem, z którym granie przy stole było samą przyjemnością.  Zawsze cenił postawę fair play oraz lubił nawiązywać przyjaźnie. Jeszcze nie tak dawno powiedział, że „cieszy go coraz większy udział zawodników z pozostałych regionów Polski w mistrzostwach. Dzięki temu możemy zawierać przyjaźnie, zobaczyć jak oni grają w Baśkę, ale jedno mogę zagwarantować, będą musieli wznieść się na wyżyny umiejętności i liczyć na szczęście – ponieważ nie oddamy tytułu bez walki” – wspominają koledzy pana Franciszka.

Reklamy

Franciszek Derra zostawił ślad po sobie w świadomości wielu ludzi. Dawał innym radość i szczęście, doceniano go za postawę życiową.

Zobacz też: Utrudnienia w ruchu w Rumi podczas Światowego Zjazdu Kaszubów

Różaniec za zmarłego odbędzie się w czwartek i piątek po Mszy Świętej w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Nowej Karczmie. Msza święta pogrzebowa odprawiona zostanie 24 czerwca 2017 roku o godz. 9.00. Pochówek nastąpi po mszy świętej na cmentarzu w Nowej Karczmie.

Skomentuj: Zmarł Franciszek Derra – pierwszy mistrz Polski w Baśkę

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*