Żukowo. Burmistrz elekt dąży do realizacji pierwszych postulatów. Powstanie lodowisko?

Żukowo. Burmistrz elekt dąży do realizacji pierwszych postulatów. Powstanie lodowisko?

Czy w Żukowie powstanie lodowisko? Do tego dąży nowo wybrana burmistrz Mariola Zmudzińska, która w opublikowanym poście zwraca uwagę na możliwość składania wniosków o dofinansowanie takiej budowy w wysokości aż 50 procent. Czasu jednak jest niewiele, a ponadto potrzebna jest też „dobra wola” urzędującego jeszcze burmistrza Wojciecha Kankowskiego.

Wybory samorządowe w Żukowie wygrała Mariola Zmudzińska, zostając nowym burmistrzem gminy i pokonując dotychczasowego włodarza Wojciecha Kankowskiego. W opublikowanym dziś w mediach społecznościowych poście burmistrz elekt podkreśla, że drogi to priorytet żukowskiego magistratu, jednak w swoim programie wyborczym miała też inne postulaty.

-Do 26 kwietnia można składać wnioski o dofinansowanie w wysokości 50 procent na budowę lodowiska, więc niezwłocznie złożyłam interpelację do obecnego jeszcze burmistrza Wojciecha Kankowskiego – informuje Mariola Zmudzińska. – Aby złożyć wniosek zostało do załatwienia jeszcze kilka formalności, dlatego liczę na dobrą wolę burmistrza, abyśmy zdążyli złożyć wniosek do 26 kwietnia br.

Reklamy

Nowo wybrana burmistrz liczy na przychylność urzędującego jeszcze włodarza Wojciecha Kankowskiego. Jej post spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony mieszkańców, którzy uważają, że lodowisko w gminie to świetny pomysł.

Zobacz również: Wybory 2024. Mariola Zmudzińska nowym burmistrzem Żukowa

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*