Żukowo. Inwestycje drogowe w toku. Sprawdź, gdzie mogą pojawić się utrudnienia w ruchu

Żukowo. Inwestycje drogowe w toku. Sprawdź, gdzie mogą pojawić się utrudnienia w ruchu

Lato zdecydowanie sprzyja drogowym inwestycjom, m. in. w gminie Żukowo. Część zadań, jak podkreśla samorząd, jest już na zaawansowanym etapie, inne zaś są na ostatniej prostej. Zobacz, o które inwestycje drogowe chodzi i gdzie należy spodziewać się utrudnień w ruchu!

W Glinczu zakończyły się prace przy ul. Wierzbowej – kolejne ok. 510 m drogi pokryte zostało asfaltem. Z kolei „na finiszu” robót budowlanych jest modernizacja ul. Dębowej w tej samej miejscowości (tu doszło ok. 320 mb masy asfaltowej).

W Baninie natomiast kolejne 270 m ul. Tuchomskiej pokryto nawierzchnią bitumiczną – tu również prace są już na ostatniej prostej. Powyższe zadania, wraz z modernizacją fragmentu ul. Na Dębniak w Otominie (ok. 60 m drogi), kosztowały łącznie nieco ponad 900 tys. zł, z czego 31 666,52 zł stanowią środki z funduszu sołeckiego Glincza (na. Ul. Wierzbową).

Reklamy

Największą „metamorfozę” przechodzi obecnie ul. Batorego w Żukowie. Na zakres prac składają się m. in. wykonanie nawierzchni drogi z kostki, wykonanie ścieżki rowerowej (jednostronnej) o szerokości 2,5 m z kostki betonowej, wykonanie chodnika (jednostronnego) o szerokości 2m z kostki betonowej, budowa oświetlenia ulicznego oraz budowa sieci kanalizacji deszczowej.

Koszt zadania to 1,7 mln zł, w tym 62 tys. zł pochodzi z funduszu Osiedla Norbertanek, reszta zaś bezpośrednio z budżetu gminy Żukowo.

W Rębiechowie na ul. Słonecznej zaś kończy się remont drogi poprzez układanie płyt Yomb. 347szt. płyt przełożyło się na 65 mb drogi. Koszt zadania wyniósł 37 560 zł. Wcześniej w Czaplach (również ul. Słoneczna) 127,5 mb drogi pokryto płytami za łączną kwotę 73 600 zł (w tym 30 000 zł z funduszu sołeckiego ).

Gdzie możemy napotkać utrudnienia w ruchu?

W związku z pracami związanymi z budową zbiornika retencyjnego na granicy Banina i Rębiechowa, w okresie od 02 sierpnia do 31 sierpnia z ruchu wyłączony zostanie odcinek ulicy na styku ul. Kolejowej w Baninie i Spacerowej w Rębiechowie. Prace będą prowadzone na ok. 50 metrowym odcinku drogi.

Utrudnienia w ruchu napotkać można także w Przyjaźni i Małkowie. Tutaj trwa budowa kanalizacji sanitarnych. Więcej o organizacji ruchu w tym miejscu, a także o samym zadaniu przeczytać można TUTAJ.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*