Żukowo. Lokalni samorządowcy zaśpiewali piosenkę świąteczną

Żukowo. Lokalni samorządowcy zaśpiewali piosenkę świąteczną

Fundacja Wyspa Artystów właśnie wydała piosenkę świąteczną, którą zaśpiewali różni posłowie, a także samorządowcy z Żukowa, m. in. burmistrz Wojciech Kankowski oraz przewodniczący Rady Pow. Kartuskiego Mieczysław Woźniak. Przedsięwzięcie zrealizowano bez wykorzystania środków publicznych. Jak im poszło? Posłuchaj!

Posłowie i samorządowcy nagrali pastorałkę „Świąteczne nadzieje”, którą wydała Europejska Fundacja Promocji Kultury Wyspa Artystów z Sitna.

Przedsięwzięcie ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę budowania i umacniania społeczeństwa obywatelskiego, zwiększanie świadomości dobra wspólnego i troski o nie.

Reklamy

W czasach kryzysu i narastającej polaryzacji społeczeństwa wspólne działanie i wzajemne wsparcie potrzebne jest bardziej niż kiedykolwiek. Działanie razem, a nie przeciw sobie powinno być w interesie zarówno polityków, jak i zwykłych obywateli.

Do nagrania zaproszono prezydenta i premiera RP, oraz 55 posłów i samorządowców wszystkich opcji politycznych. Niestety – jak w codziennej polityce, tak w świątecznej piosence – niektórzy zamiast gestu pojednania wybrali pozostanie na ścieżce wojennej – nawet w święta.

W nagraniach wzięli udział politycy, którzy potrafili wznieść się ponad podziały – partyjne i społeczne.

Posłowie

Artur Dziambor – Konfederacja

Władysław Kosiniak – Kamysz – PSL

Stefan Krajewski – PSL

Tadeusz Cymański – Solidarna Polska

Samorządowcy

Wojciech Kankowski – Burmistrz Gminy Żukowo

Mieczysław Woźniak – Przewodniczący Rady Powiatu Kartuskiego

Witold Szmidtke – Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie

Nagrania zrealizowano w Sejmie, Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku, oraz studiu nagrań Ton w Sitnie. Autorem tekstu i muzyki jest Marek Teterycz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*