Żukowo nie całkiem bezpieczne!

Żukowo nie całkiem bezpieczne!

Żukowo nie całkiem bezpieczne jest. Taki wniosek można wysnuć z danych, przedstawionych przez miejscowych stróżów porządku publicznego podczas spotkania w Urzędzie Gminy w Żukowie przed paroma dniami. Najbardziej niebezpiecznym rejonem gminy są tereny od Żukowa w stronę Chwaszczyna.

Fot.: pixabay.com
W gminie Żukowo da się wydzielić trzy obszary różniące się stopniem zagrożenia przestępczością pospolitą.  Najbardziej niebezpiecznie jest od Żukowa przez Małkowo, Miszewo, Banino do Chwaszczyna. Mniej zagrożony region obejmuje Niestępowo, Przyjaźń, Sulmin, Skrzeszewo. Natomiast najspokojniej jest w takich miejscowościach, jak: Czaple, Glincz, Otomino.

Zobacz też: Mieszkańcy Żukowa nie czują się bezpiecznie [ZDJĘCIA]

W ubiegłym roku w Żukowie odnotowanych zostało 50 przestępstw, w Chwaszczynie – 45, w Baninie – 28, w Pępowie – 14, a w Miszewie -12, w Tuchomiu – 10, w Przyjaźni -15. W 2015 roku na terenie powiatu kartuskiego złodzieje skradli 64  pojazdy, z czego aż 29  na terenie gminy Żukowo. 

Reklamy

Żukowo przodowało też pod względem wypadków. W całym powiecie policjanci odnotowali 264 wypadki, z czego między innymi 65 w gminie Żukowo, 63 w gminie Kartuzy, 41 w gminie Sierakowice. Do aż 28 wypadków doszło na drodze krajowej nr 7, łączącej Kaszuby z Trójmiastem. 

Przyczyny wypadków to najczęściej przekroczenie prędkości, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. 

Powiat kartuski po Gdańsku i Gdyni należy do najbardziej zagrożonych wypadkami w województwie. I nic w tym dziwnego. Przez jego ziemie bowiem prowadzą dwie drogi krajowe.

Skomentuj: Żukowo nie całkiem bezpieczne!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*